Gümrük Zanlılarını Adliyede

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen 'rüşvet operasyonu' kapsamında gözaltına alınan 10'u gümrük memuru 35 kişi, adliyeye sevk edildi.

Gümrük Zanlılarını Adliyede


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekiplerince yürütülen rüşvet soruşturması kapsamında, cuma günü sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10'u gümrük memuru 35 kişinin üç günlük gözaltı süresi sona erdi. Üç gün boyunca Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nde ifade veren şüpheliler, bu sabah saatlerinde Mersin Adliyesi'ne getirildi. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne bağlı otobüsle getirilen zanlılar, adliye binasına yakınlarının alkışları arasında çıkarıldı. 

Bu arada şüphelilerin adliye önünde bekleyen yakınları, görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı. Bazıları ise, adliyeye çıkarılan zanlıların ardından gözyaşı döktü.

Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekiplerince, cuma günü sabah saatlerinde 'rüşvet aldıkları ve verdikleri' iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında, aralarında 6 muayene memuru ve 4 gümrük memuru ile gümrükte iş takibi yapan 25 gümrük müşavirlik ve nakliye firması çalışanlarının bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştı.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER