Vizyona Giriyor

Haberlere konu olan bir hikayeden yola çıkan ‘Sürgün İnek’ vizyona giriyor.

Vizyona Giriyor

 Bir ineğin okul bahçesindeki Atatürk büstünü kırması ile başlayan trajikomik bir hikayeyi anlatan filmin yönetmenliğini bir çok önemli projede yer alan Ayhan Özen yapıyor.

Yaşanmış bir olaydan esinlenilen filmin başrollerinde Yeşilçam’ın usta isimlerinden Hasan Kaçan, Cemi Baskın ve Şebnem Sönmez’in yanında genç kuşağında sevilen isimlerinden Vildan Atasever, Fırat Tanış gibi isimlerde var. Filmin müziklerinde ise usta müzisyen Cahit Berkay’ın imzası var.

KONUSU:

Yıl 1997...Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, sıra Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan,birbirlerini ve inekleri Sarıkız'ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe işle sağından solundan ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür. Kahramanlarımız düştükleri bu durumdan nasıl sıyrılacaklardır? Özgürlüğünü kaybeden Sarıkız eski mutlu Gomalak köyündeki bir ineğin özgürlüğüne gelmiştir.günlerine dönebilecek midir?

Gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen Sarıkız'ın hikayesi Sürgün İnek, dev oyuncu kadrosuyla bin yılın komedisi olarak beyazperdede izleyiciyle buluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER