Tarsus Plajı yaz sezonuna hazır

Tarsus Belediyesi 30 yıldır kapalı olan plajı yaz sezonuna yetiştirmek Tarsus'luların kullanınımına açmak için çalışmalara başaldı.

Tarsus Plajı yaz sezonuna hazır

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsusluların özlem duyduğu ve yaz döneminde vatandaşa kazandırılacak olan Tarsus Beyaz Kum Plajı için çalışmalarını sürdürüyor. Tarsus Plajı'na giden Başkan Bozdoğan, sahilin temizlenmesi için faaliyete geçen kum eleme temizleme aracını inceleyerek unutulmaya yüz tutmuş plajı herkesin uğrak noktası haline getireceğini ifade etti.

Akdeniz'in incisi Tarsus Plajı'nda altyapı ve ulaşım konuları başta olmak üzere bölgede ihtiyaç duyulan çalışmaların tamamlanması ile plaj, Tarsusluların hizmetine sunulacak. İnce beyaz ve kükürtlü kum yapısıyla Tarsus'un unutulmaya yüz tutmuş plajı, deniz sezonunda Tarsuslular için tamamlanıyor. Tarsus'a uzun yıllardır beklediği plaj için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan tamamlanması için tüm çalışmaları sürdürüyor.

KUM TEMİZLEME ARACI İLE SAHİL TEMİZLENİYOR

Yaz sezonu için çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Bozdoğan, kum eleme temizleme makinesini inceleyerek sahilde alanı ziyaret etti. Gerekli incelemeleri yapan Başkan Bozdoğan, Tarsus sahilini yeniden kazanmak ve uğrak nokta olmasını sağlamak için faaliyete geçirecek. Kum eleme temizleme makinesiyle beraber plaj kumunun içinde zararlı her türlü kaba pislik, cam, pet, sigara, ambalaj atıkları, midye vb. maddelerin ayıklanması sağlanıyor. Kum temizleme aracı bir yandan plajı temizlerken bir yandan da sahilin düzenlemesi yapılacak.  Aynı zamanda otopark, duş noktaları, şezlong ve diğer sosyal donatılar sağlanacak.  Bu yaz sezonunda Tarsuslular sahiline kavuşacak.  

YAZ SEZONUNA PLAJ HAZIRLANIYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Başkan Bozdoğan "Yaz sezonunda vatandaşlarımızın kullanımı için sunulacak olan plajımızda çalışmalarımız devam ediyor. Sahil alanında kum temizleme aracımız sayesinde rahat bir şekilde plaja girilecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2023, 23:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER