Seçer, 'Bu ülkeyi seviyoruz deyip' soymuyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İçel TV, Kanal 33, HRT TV, Sun RTV ve Koza TV ekranlarında yayınlanan ‘Vizyoner Başkan Özel’ programının canlı yayın konuğu oldu.

Seçer, 'Bu ülkeyi seviyoruz deyip' soymuyoruz.

Başkan Seçer, gazetecilerin sorularını yanıtladığı programda, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlattı. Hizmetlerinde seçime değil halka yatırım yaptıklarını ifade eden Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, mali yapısıyla 2023’e aslanlar gibi girdi” dedi. 

“Mersin Belediyesi sonuç alıcı iş yapar”

Mersin’in kozmopolit yapısını vurgulayan Başkan Seçer, Türkiye’nin stratejik kentlerinin başında geldiğini söyledi. 13 ilçeye eşit ve adil hizmet götürdüklerini belirten Seçer, göreve geldiği ilk günlerde öncelikli olarak sosyal politikaları başlattıklarını anımsattı.  Halk Kart, Mahalle Mutfakları gibi projeleri hemen başlattıklarını ifade eden Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerini de daha istikrarlı bir yapıya getirdiklerini ve öğrenci sayısının 1800’lerden 6 bin 500 öğrenciye yükselttiklerini açıkladı. Öğrenim yardımı alan öğrenci sayısını da yükselttiklerini söyleyen Başkan Seçer, “Bir hizmeti başlatmak başka bir şey, bir hizmeti başlatıp onu zenginleştirmek ve etkin sonuç almak çok farklı bir şey. Onun için Mersin Büyükşehir Belediyesi sonuç alıcı iş yapar, kaynak israfı yapmaz, önce vatandaşının taleplerine cevap verir. Mersin Büyükşehir Belediyesi seçim için proje ortaya koymaz” diye konuştu.

Mersin’de yönetici olmak sorumluluk ister”

2023 yılı sonuna kadar çalışma programının belli olduğunu belirten Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet konusunda iyi bir yolda ilerlediğini vurgulayarak, belediyenin mali yapısının güçlü olduğunu ifade etti.  Seçer, projeleri de seçim için değil, vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiklerini söyledi. Mersin’in konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli kentlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Seçer, “Burada yönetici olmak sorumluluk ister, ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak. Tek tipçi bir adam burada belediye başkanlığı yapamaz. Herkese daha farklı bakacak, herkesi buluşturabilecek, herkese huzur ve birlik dilini kullanacak biri gerek” diye konuştu.

 “Bu kente huzuru getirdim. Benim en büyük projem bu”

 Mersin’e kazandırdığı en önemli projenin “kentin huzuru” olduğunu anlatan Başkan Seçer, “Benim en büyük projem bu. Bunu da bitirdim. Bu kent huzurlu” dedi. Mersin’in her karış toprağında huzurun yaşandığını ifade eden Seçer, etrafında koruma ordusu olmadan gayet rahat bir şekilde kentin her bölgesinde gezebildiğini söyledi. Seçer, “Bundan daha büyük bir mutluluk mu olur? Bundan daha büyük bir huzur mu olur” diye konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde hiçbir zaman ayrım yapmadığını, adil ve eşit bir şekilde Mersin’e en değerli hizmetleri kazandırma çabası içerisinde olduğunu belirten Başkan Seçer, son dönemlerde belediyeye yönelik suçlamaları da eleştirdi. Seçer, “Ankara siyasetinden geldim ve Mersin'de Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Görevimin başındayım. Görevimi yapıyorum. Bana, belediyeme siyaseten yapılmış her türlü tuzağı, provokasyonu, oyunu, tezgahı bozacak güçte, liyakatte ve kararlılıktayım. Ben, hem şahsımın hem belediyenin bu anlamda itibarını korumak zorundayım. Operasyonlar yapıldı. Şu anda yargı aşamasında, değerlendirme yapmak istemiyorum. Polemiğe girmek istemiyorum. Ben halk karşısında sorumluyum. Kentte gerginlik yaratamam. Kan kusuyorum, kızılcık şerbeti içiyorum” dedi. “Bu devlet bizim, bu ülke bizim” vurgusu yapan Seçer, Kimse bizden daha fazla bu ülkeyi sevmiyor. Biz, ‘Bu ülkeyi seviyoruz’ deyip soymuyoruz, soyanların karşısında dururuz” diye konuştu. 

“Mevcut belediye anlayışında bu belediye yıllarca yönetilir”

Büyükşehir Belediyesi’nin katılımcı demokrasi anlayışı ile yönetildiğini söyleyen Başkan Seçer, her zaman sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim içerisinde olduklarını dile getirdi. Seçer, düzenledikleri “Sivil Toplum Buluşmaları” hakkında da bilgi verdi.

Yönetim olarak yatırım programlarını üstün körü bir şekilde yapmadıklarına da dikkat çeken Başkan Seçer, hangi bölgenin neye ihtiyacı oluğunun analizlerini yaptıklarını ve ona göre hizmet ürettiklerini söyledi. Başkan Seçer, “Bu anlamda da yaptığımız yatırımların, dokunduğumuz yerlerin tamamen taleplerden kaynaklı, gerçekten ihtiyaç olduğunu bilmenizi isterim” ifadesini kulandı.

Vatandaşla iç içe olduğunu söyleyen Seçer, Mersinlilerin huzuruna dikkat çekti. Seçer, “Bu saatten sonra mevcut belediye anlayışında bu belediye yıllarca yönetilir. Benim halkım feraset sahibidir, vefalıdır. Kimin ne yaptığını çok iyi bilir. Mersin halkı da ne yapacağını bilir. Allah nasip eder, partimiz der ki, ‘Başkanımız devam et’ çıkarız. Mersin halkı bizi bırakmaz, biz de onları bırakmayız. Onları seviyoruz. Onların da bizi sevdiğini, saydığını çok iyi biliyorum. Hangi siyasi gelenekten gelmiş olursa olsun, bu belediyecilik anlayışı oy alır. Bunu da burada söylüyorum. Tarihte beni halklı çıkaracak, görüşürüz önümüzdeki seçimlerde” diye konuştu.

Yeni yıla yeni umutlarla giriş yaptıklarını da belirten Seçer, “2023 yılı içerisinde Mersin'e ne yapacaksam, programımı iyi yapacağım, daha ayakta ve daha zihinde olacağım. Bu kentte benim sorumluluklarım var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER