Toroslar Belediyesi ik Meclis toplantısını yaptı

Toroslar Belediyesi, 2023 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Toroslar Belediyesi ik Meclis toplantısını yaptı

Toplantıda birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Yılmaz, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşunun 101. yıl dönümü çerçevesinde düzenledikleri “Zafer Yürüyüşü’nü” bu yıl, Mersin Valiliği’nin himayesinde tüm protokol, kurumların ve vatandaşların katılımıyla tek güzergahtan, devlet, millet el ele coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

“DEVLET, MİLLET EL ELE OLDUĞUMUZ 3 OCAK COŞKUSU, MERSİN’E YAKIŞTI”

 

Zafer Yürüyüşü’ne ve ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın “Kurtuluş Savaşı’nda Toroslar ve Çukurova’nın Önemi” konulu söyleşisine yoğun katılım gösteren tüm hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Devlet, millet el ele bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüşün bütününe baktığımızda Mersin’de bulunan bütün gruplar yürüyüşte yerini aldı. Herkesin aynı noktaya bakması, aynı duyguyu hissetmesi kitle psikolojisi açısından çok önemlidir. Katkıda bulanan başta Mersin Valimizi Sayın Ali Hamza Pehlivan olmak üzere yürüyüşe katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu coşku Mersin’e yakıştı” dedi.

 

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ

 

Yeni yılın ilk meclis toplantısında Denetim Komisyonu üyeliği seçimi yapıldı. Yapılan oylamada Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Çivi, Kazım Şengül, Hasan Özalp Önal, Eren Türker ve Ferhat Salt Denetim Komisyonu üyesi seçildi

 

Belediye meclisinin, 2023 yılı için aylık tatili, oy birliğiyle Ağustos ayı olarak belirlenirken, 5393 sayılı Belediye Kanununun 9. maddesi hükümlerine göre, Toroslar Belediyesi sınırları içerisindeki toplam 67 mahalle muhtarlığına ayni yardım yapılmasına ilişkin teklif görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

Daha sonra komisyonlardan gelen ortak raporlar görüşülerek karara bağlandı. Toroslar Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösterecek olan atık toplayıcılarının çalışma usul ve esaslarının belirleneceği "Toroslar Belediyesi Bağımsız Sıfır Atık Toplayıcıları Yönetmeliği’ne” ait Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonunun ortak raporu da görüşülerek kabul edildi.

 

Toroslar Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Meclis Toplantısı ise 2 Şubat 2023 Perşembe günü saat 14.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER