Bozdoğan; Tarsus'un hakettiklerini almaya çalışıyoruz.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ocak ayı meclis toplantısında son günlerde basında yer edinen ve Tarsus halkının yaz döneminde sahile kavuşması için devam eden proje kapsamında, Akdeniz Belediyesi'ne ait iki adet günübirlik belediye ve turizm hizmet alanının Tarsus Belediyesi'ne 15 yıl süreyle tahsis edilmesi konusu hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Bozdoğan; Tarsus'un hakettiklerini almaya çalışıyoruz.

Başkan Bozdoğan, " Tarsus halkının hak ettiklerinin alması tek amacımız, halkımızın plaja kavuşması için tüm çalışmalarımız sürüyor, yaz döneminde plaj, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak, halk her zaman siyasetin üzerindedir." dedi.

Tarsus Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda denetim komisyonu üye seçimi yapıldı. Müdürlüklerden ve komisyondan gelen evraklar oylandı. Tarsus halkının hak ettiklerine kavuşması için Tarsus Plajı'nda çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Bozdoğan, " Akdeniz Belediyesi ocak ayı meclis toplantısına katıldım ve ardından ortaya dedikodular çıkardılar. Buradaki gerçek şu; mecliste defalarca haykırdığım Tarsus'un haklarını almak. Belediyemizin mülkiye sınırları içinde yer alan ve imar planı doğrultusunda terkedilen bu taşınmazların terk edilme amacı doğrultusunda gerekli düzenlemeler yaparak kamu hizmetine sunulması için çalışmalar başlattık. Ayrıca bu taşınmazların yanında yer alan ve kamunun ortak kullanımında olan sahil şeridinde, temizlik ve çevre düzenlemesi yapılması ve halkımızın denize girmesi için başlatılan tüm çalışmalar devam ediyor. Mülkiyeti Akdeniz Belediyesi'ne ait olup nitelikleri turizm belediye sosyal hizmet alanı olan, 26 bin 670 metrekarelik alanda duş, şezlong, gölgelik, soyunma ve giyinme kabinleri yapılması ve kamunun hizmetine sunulması için ortak hizmet projesi için Akdeniz Belediyesi ile bağlantıya geçtik. Akdeniz Belediyesi'ne ve meclis üyelerine teşekkür ederim. Her şey Tarsus halkı için." diye konuştu.

"HALK HER ZAMAN SİYASETİN ÜZERİNDEDİR"

Halkın her zaman siyasetin üzerinde olduğunu belirten Başkan Bozdoğan, "Bu kent 30 yıldır denize hasret bir kent, bitsin artık bu özlem. Tarsus'un hakkı olan Tarsus'a kalsın. Tarsus halkının plaja ulaşması çok önemli ve biz bunun için her yolu deniyor elimizden geleni yapıyoruz. Kentimizin hak ettiklerini bir bir alıyoruz. Tüm bunlar için irade, bilgi deneyim sahibi olmak gerekiyor.  Ben meclis kürsüsünde defalarca söyledim, şu siyaseti; kolayda süflilik, zorda ulvilik olarak düşünmeyin. Halk her zaman siyasetin üzerindedir." şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER