Mersin hentbol takımı bir puana sevindi

Hentbol Erkekler Süper Ligi'nde mücadele eden Mersin Hentbol Takımı, Ankara İl Özel İdare karşısında aldığı 1 puana sevindi.

Mersin hentbol takımı bir puana sevindi
 Mersin Hentbol Sportif Direktörü Osman Özoğlu, "Bu kadar yorgunluğa, sakatlığa rağmen oyuncularımızın sahada göstermiş olduğu mücadele alkışlanacak mücadeleydi" dedi. 
Geçtiğimiz hafta sonu evinde Ankara İl Özel İdare ile 26-26 berabere kalan Mersin Hentbol Takımı, ligdeki 3. beraberliğini aldı. Ligde oynadığı 25 maçın 11'inden galip, 11'inden ise mağlup ayrılan Mersin ekibi, topladığı 25 puanla 6. sırada yer alıyor. Bu hafta ligin son maçında şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş ile karşılaşacak olan Güney ekibi, bir sürpriz yapmanın peşinde.

"BU ALDIĞIMIZ 1 PUAN ÇOK KIYMETLİ"
Ankara İl Özel İdare ve Beşiktaş maçlarıyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Mersin Hentbol Takımı Sportif Direktörü Osman Özoğlu, Ankara İl Özel İdare karşısında alınan skorun kendileri açısından iyi olduğunu belirterek, "Maçı hep önde götürdük. Son 10 dakikaya kadar önde götürdüğümüz bir müsabakaydı. İyi mücadele ettik. Sakatlarımız olmasına rağmen maçı sonuna kadar bırakmadık. Maçın başında da Oleg sakatlandı ve maç boyunca kenarda oturdu. Bugün karşı takımın da ligdeki konumları belli, bizim de üç aşağı beş yukarı belli. Onun için iki takım da tam performansını sahaya yansıtamadı. Ama biz maç sonuna kadar göstermiş olduğumuz mücadeleden çok memnunuz. Bu aldığımız 1 puan çok kıymetli. Çünkü karşımızdaki takımda 9 tane milli takımda oynayan oyuncu var. Ayrıca 2 hocaları da milli takım antrenörü. Bu takıma karşı Mersin'de önde götürüp de son dakikalarda 1 puan alıyorsak, yarın sakatlarımız iyileştiği zaman, Play-off'a en iyi şekilde hazırlandığımız zaman daha iyi sonuçlar alacağız. Çünkü çok yorgunuz. Bu sahada kenardan çok net belli oluyor. Ona rağmen maçı hiç bırakmadık. İyi mücadele ettik. Takımımızı tebrik ediyorum. Çok önemli bir puan. Bu kadar yorgunluğa, sakatlığa rağmen gösterilen mücadele alkışlanacak mücadeleydi" diye konuştu.
Beşiktaş maçıyla ilgili de Özoğlu, "Beşiktaş zaten şu anda şampiyonluğunu ilan etmiş bir takım. Oyuncu kalitesi ve mücadeleleri tartışılmaz. Onlar da artık zaten Play-off'a hazırlanıyor. Biz de maça en iyi şekilde hazırlanacağız ama bu maç bizim için prestij maçı olacak. Bundan sonraki amacımız Play-off'a en iyi şekilde hazırlanmaktır" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER