Uzaktan Eğitimle Okul Sütü Modülü Tanıtıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, ülke genelinde resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2013-2014 eğitim öğretim yılı ikinci yarısından itibaren 2 eğitim öğretim yılı süresince haftada 3 gün süt dağıtılacağını bildirdi.

Uzaktan Eğitimle Okul Sütü Modülü Tanıtıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Okul Sütü’ programının iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için oluşturulan ‘Okul Sütü Modülü’ne yönelik eğitim programı düzenlendi. Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen eğitim programına Mersin Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Milli Eğitim Müdürü Gül ve projenin yürütüleceği okulların idarecileri katıldı. Gül, burada yaptığı konuşmada, ‘Okul Sütü Projesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında ortaklaşa hazırlanan bir program olduğunu hatırlattı. Ülke genelinde resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2013-2014 eğitim öğretim yılı ikinci yarısından itibaren 2 eğitim öğretim yılı süresince haftada 3 gün süt dağıtılacağını belirten Gül, yapılacak uzaktan eğitim ile programın daha kolaylıkla yürütülmesini sağlayacak ‘Okul Sütü Modülü’ne yönelik bir eğitim programı oluşturulduğunu kaydetti.

Gül’ün konuşmasının ardından internet üzerinden katılımcılara uzaktan eğitim yoluyla Okul Sütü Modülü ve projeye ilişkin bakanlık yetkilisi tarafından bilgi verildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER