Birincilik Ödülü Hırsızlık Büro Amirliği'nin

Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen 'Ayın Polisi Ödül Töreni' yapıldı. Bu ay birincilik ödülü Hırsızlık Büro Amirliği'nin oldu.

Birincilik Ödülü Hırsızlık Büro Amirliği'nin

 

Asayiş Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan ödül töreninde, bu ay ikisi suç örgütü olmak üzere toplam 30 olayda, 42 kişinin gözaltına alınarak 30'nun tutuklanmasını sağlayan Hırsızlık Büro Amirliği birinciliği elde etti. İkincilik ödülü ise, suç örgütü ile irtibata geçerek eski eşini öldürmeye teşebbüs eden bir şahsın yakalanması ve 3 ayrı faili meçhul ölümlü trafik kazalarının şüphelilerinin yakalanmasında gösterdikleri başarıdan dolayı Cinayet Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Ahmet Esen, Ali Narlı, Mehmet Yücel ve Kemal Üçdal'ın oldu. 3 şahsın bıçak zoru ile cep telefonlarının gasp edilmesi ile yine bir şahsın kaçırılarak gasp edilmesi olaylarının faillerinin yakalanmasında gösterdikleri başarılı çalışmalardan dolayı Gasp Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Nadir Şahin, Hakan Altıntop, Recep Nehir ve Enver Ayvaz'a 3. ödülü verildi. Törende, jüri özel ödülüne ise, 2013 yılı içerisinde meydana gelen hırsızlık, yağma, kap kaç ve benzeri nedenlerden dolayı çalınan cep telefonları ile ilgili yaptıkları çalışmalarla 9 kişinin tutuklanmasını sağlayan Hırsızlık Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Hüseyin Tiryaki, Mehmet Ali Kurt ve Cengiz Gün layık görüldü.

Ödül töreninde konuşan Asayiş Şube Müdürü İbrahim Işıklı, ödüle layık görülen personele başarılarının devamını dileyerek, Mersin'de vatandaşın huzur ve güvenliği için çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi.

Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Özlü ise, bu başarıları elde etmek için personelin fazladan üstün gayret sarf etmeleri gerektiğine dikkat çekti. En iyi şekilde görevini yerine getiren kişinin, devletini en çok seven kişi olduğunu vurgulayan Özlü, "Bunu başka bir şekilde ölçemeyiz. Bunun kiloyla, metreyle ölçülebilen bir ölçüm birimi yok. Bunun için göreve zamanında gelmemiz lazım. Görev saatinde vaktimizi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Kendimizi işimize vermemiz lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER