51 Bin Fidan Dikildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nün başlattığı, yol kenarları ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

51 Bin Fidan Dikildi
 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugüne kadar il sınırları içinde 95 kilometrelik karayolu ile 97 kilometrelik belde, köy ve orman yolunda, yol kenarı ağaçlandırma çalışması yapıldı. Yapılan ağaçlandırma çalışmalarında toplan 51 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. ÇalışmalaraSilifke Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği bir yenisi daha ekledi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Silifke-Anamur yolunun Akdere-Işıklı bölümünde yol kenarında bulunan şevlerde ekskavatör ile toprak işlemesi yapılarak arazi hazırlığı tamamlandı. 4 kilometrelik uzunluktaki karayolu kenarı ağaçlandırmasına Akdere Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlk ve Ortaokulu öğrencileri de katıldı.

Okullarının etrafında ağaç dikimi için uygun saha bulunmadığını, ancak öğrencilerine orman ve ağaç sevgisini kazandırmak amaçlı olarak fidan dikim etkinliği yapmak istediklerini belirten Okul Müdürü Ümran Kadir Serin, bu tür bir etkinlikle öğrencilerinin de fidan dikmelerinden mutlu olduklarını belirtti.

Proje kapsamında, inşaatı tamamlanan 4 kilometrelik yol kenarı ağaçlandırması için 8 bin adet zakkum fidanı dikildi. Orman İşletme Müdürü Mustafa Aslan yolun geriye kalan 8 kilometrelik kısmının da projelendirildiğini, yolun inşaatının tamamlanmasına müteakip bu kısımlarında çok kısa bir sürede ağaçlandırılacağını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner30