Mersin Gümrüğü'nde Operasyon

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekiplerince sabah saatlerinde, aralarında 10 gümrük memuru ile gümrük işlemlerini takip eden gümrük müşavirlik şirketleri ve nakliye firmalarında çalışan 25 çalışanın da bulunduğu toplam 35 şahısla ilgili rüşvet operasyonu başlatıldığı bildirildi.

Mersin Gümrüğü'nde Operasyon


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, inceleme ve soruşturma Bakan Hayati Yazıcı’ya gelen ihbar üzerine başlatıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcıya’ya intikal eden ihbar mektubu üzerine verilen talimat ile başlayan çalışmaların, Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne intikal eden ihbar mektupları ile birleştirildiği ve Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesi ve talimatları doğrultusunda alınan izinler kapsamında Mersin Gümrük Muhafaza KİM Müdürlüğü ve Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince müştereken teknik ve fiziki takip çalışmaları ile devam ettirildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Yaklaşık altı ay süren titiz çalışmalar sonucunda Mersin Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü'nde görevli 6 gümrük muayene memuru ve 4 gümrük memurunun rüşvet aldığı ve gümrükte iş takibi yapan 25 gümrük müşavirlik ve nakliye firması çalışanlarının rüşvet verdikleri tespit edilmiş ve Mersin Cumhuriyet Savcılığı'nca toplam 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmıştır. Soruşturma kapsamında birçok iş yeri ve evde aramalar gerçekleştirilmiştir. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma dosyası ile ilgili olarak gizlilik kararı alınmıştır.” 
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30