MERSİN'DE SAHİPSİZ MOTOSİKLETLER İMHA EDİLDİ

Mersin'de hırsızlık, gasp ve kapkaç gibi suçlarda kullanıldığı belirlenerek el konulan sahipsiz 210 motosiklet, parçalanarak imha edildi.

MERSİN'DE SAHİPSİZ MOTOSİKLETLER İMHA EDİLDİ
 
Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından 'yediemin' olarak görev yapan otoparklarda tescilsiz, plakasız, motor ve şasi numarası okunamayacak derecede silinmiş 210 motosiklet, imha edilmek üzere Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildi. Motosikletler daha sonra yapılan ihale sonrası parçalanarak imha edildi. Parçalanan motorların hurda olarak satılacağı ifade edildi.
Asayiş Şube Müdürü Serdar Özlü, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç ve gasp gibi suçlarda kullanılan motosikletlerle tescilsiz ve kaydı bulunmayan motosikletlerin otoparklara çekildikten sonra buradan da çalındığının tespit edildiğini söyledi. Trafik Şube Müdürlüğü ile Oto Hırsızlık Büro Amirliği olarak Mersin'de bulunan tüm otoparklarda çalışma başlattıklarını kaydeden Özlü, "Otoparklarda bulunan tüm motosikletlerin tespiti yapıldı. Motor ve şasi numaraları silinmiş olan otolarla ilgili özel kimyasal maddelerle kazınmak suretiyle bunların motor ve şasi numaralarına ulaşıldı. 210 adet sahibi bulunamayan, motor ve şasi numarası tespit edilemeyen motosikletler imha edilmek üzere Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildi. Bu mobiletler şu anda parçalanarak imha ediliyor" dedi.
Söz konusu mobiletlerin imha edilmemesi durumunda buralardan bir şekilde çıkarılarak değişik suçlarda kullanılabileceğini dile getiren Özlü, bu motorların imha edilmesi ile hırsızlık, gasp ve kapkaç gibi suçlarda düşüş meydana geldiğini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER