Bütün servetini kıyamete harcadı!

Sonunda bu da oldu! Kıyamet kopacak diye bunu yaptırdı

Bütün servetini kıyamete harcadı!
Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan bir Çinli, Mayalar'ın "21 Aralık'ta kıyamet kopacak" kehanetinin verdiği korkuyla kendi gemisini inşa etti.

Çin medyasında yer alan haberde, Urumçi şehrinde yaşayan Lu Zhenghai isimli Han ırkına mensup bir Çinli, 21 Aralık kehanetinden kurtulabilmek için bir gemi yaptığı bildirildi. Lu'nun, 21.2 metre uzunluğunda, 15.5 metre genişliğinde ve 5.6 metre yüksekliğinde inşa ettiği geminin üç katlı olduğu ve içerisinde kıyamet afetinden kurtulmak için 12 oda hazırladığı belirtildi.
Filmlere konu olan Maya takvimi kehanetine kendini kaptıran Lu Zhengyan, gemi harcamaları için tüm servetini tükettiği kaydedildi.

2011 yılının 6 Ocak günü başladığı gemi inşasını halen tamamlayamayan Lu, şartlar ne olursa olsun gemisinin 21 Aralık günü kendisini koruyacağına inandığını dile getiriyor. 21 Aralık günü her yerin su basacağına inanan Çinli Lu, o gün geldiğinde herkesin kendi inşa ettiği gemiye gelebileceğini, gemi üzerinde kıyametten kurtulacaklarını ifade ediyor.MAYA UYGARLIĞI VE 21 ARALIK KEHANETİ
Maya uygarlığı, Maya halkları tarafından kurulan Kolomb öncesi Amerika uygarlıklardan biridir. Bir Orta Amerika uygarlığı olan Maya uygarlığı, binlerce yıl boyunca Meksika'nın güneydoğusundan, Honduras, El Salvador ve Guatemala'ya kadar uzanan bir bölgede hüküm sürmüştür.
Mayalar, Haab takvimini "baktun" adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırdı. Baktun'lar, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012'de sona ereceği düşüncesini oluşturdu. Bu tarihte, 13'üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı'ndan, Altıncı Güneş Çağı'nda girecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30