Kültürel Aktarımlar Sergisi açıldı

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Brieflyart İstanbul iş birliğiyle düzenlenen “Kültürel Aktarımlar” sergisi Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde kapılarını açtı. Açılışa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de katıldı

Kültürel Aktarımlar Sergisi açıldı

Serginin açılışına Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Gazeteci-Yazar Abbas Güçlü, Ressam Ahmet Yeşil, küratör Nilgün Yüksel ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

Vali Ali Hamza Pehlivan, “Sanatla ilgilenmek, sanata yakın durmak, hangi mesleği yapıyor olursanız olun size değer katar”

Sergi açılışında konuşma yapan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan sanatın, kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade ederek “Sanat, kültürümüzün çok önemli ve ayrılmaz bir parçası. Sanatla ilgilenmek, sanata yakın durmak, hangi mesleği yapıyor olursanız olun size değer katar, hayata lezzet katar. Kültürel Aktarımlar, bu serginin teması ve önemli de bir mesajı var. Tabi sanatçılarımız içinde bulunduğumuz kültürel yaşamdan, geçmişten bugüne esinlenirken bir yandan da kendilerinden de değer katarak bundan sonraki sürece katkı sağlamaya, eserleriyle kültüre zenginlik katmaya çalışırlar. Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve ekibi başta olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Serginin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.  

Küratörlüğünü Nilgün Yüksel’in üstlendiği “Kültürel Aktarımlar” sergisi 30 Kasım tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sergi kapsamında “Kültürel Aktarımlar Sanat Söyleşileri”  de düzenlendi. Konuşmacılar Küratör Nilgün Yüksel, Ressam Ahmet Yeşil ve Mustafa Horasan sanatseverler ile söyleşi gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER