Başkan Gültak Cumhuriyetin 99.yılını Kutladı

Cumhuriyet’in Kuruluşu’nun 99’uncu yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Gültak; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşımızı taçlandıran Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını kutluyor; 100'üncü yaşına emin, kararlı ve sarsılmaz adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Başkan Gültak Cumhuriyetin 99.yılını Kutladı

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kenetlenen fedakâr milletimiz, tarihte eşine az rastlanır bir mücadeleyle verdiği Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazmıştır. 29 Ekim 1923'te kurulan Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu kıymetli mirası gelecek nesillere çok daha güçlü kazanımlarla teslim etmek için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi çok daha yükseklere ulaştırma mücadelemiz kararlılıkla sürecek; Atatürk’ün dediği gibi; Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz ve fedakâr milletimizin ortak eseri ve değeri; bağımsızlığımız, demokrasimiz, özgürlüğümüz ve egemenliğimizin sembolü Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını tebrik ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER