TFF Başkanlığına aday olacak mı?

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, "Başkanla bir araya geleceğiz. Görüştükten sonra kararını verecektir. Türk futbolu zor durumda. Bu zor durumdan çıkaracak, futbolun içinden olan tüm takımlara anlayışla yaklaşacak, sorunları çözecek birine ihtiyaç var. Benim şahsi kanaatim Demirören'in adaylık konusunda uygun olduğudur" dedi.

TFF Başkanlığına aday olacak mı?
Beşiktaş'ın Gençlerbirliği'ni 3-2 yendiğin maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada bulunan Mete Düren, bu hafta farklı branşlarda başarılı sonuçlar aldıklarını belirterek, "Güzel bir haftayı geride bıraktık. Önce Avrupa'da Braga'yı yendik. İlk kez basketbolda Türkiye Kupası'nı kazandık. Bu akşam da zor da olsa 3 puanı aldık. Oyuncularımızı ve teknik heyetimizi bundan dolayı kutluyoruz, mutluyuz" dedi. Düren, Play-off'a en iyi şartlarda girmeyi hedeflediklerini ifade ederek, taraftarların bugünkü bazı hareketlerini eleştirdi. Düren, "Sakatlık vermeden, cezalı oyuncu bulundurmadan, seyircilerimizle hedeflerimize ilerlemek istiyoruz. Bugün Tanju'nun omzu çıktı. Bu hafta Braga ve Galatasaray maçlarında oynamayacak. Fernandes cezalı duruma düştü. Seyircimiz ikinci yarıda takıma destek verdi, oyuncuları coşturdu. Ancak seyirci ilk yarıda fuzuli işlerle uğraştı. İkinci yarıda görevini yaptı. Taraftarların desteğiyle de takım daha konsantre oldu" diye konuştu.

Kullandığı "fuzuli işler" sözüne açıklık getiren Düren, "Bir maçta futbolun dışındaki her şey fuzulidir. Daha önce rica ettik. Kötü tezahürat yapılmaması, sınırda olduğumuz ve bundan sonraki maçlarda yine ceza alacağımız yönünde uyarılarda bulunduk. Umarım Trabzonspor maçıyla ilgili sorun yaşamayız. Taraftarların bu yöndeki ısrarını anlamakta zorlanıyorum" ifadelerini kullandı.

"YILDIRIM DEMİRÖREN İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ. GÖRÜŞTÜKTEN SONRA KARARINI VERECEKTİR"

Başkan Demirören'in aday olup olmayacağı yönündeki soruları yanıtlayan Düren, yarın sabah başkan ile bir araya geleceklerini söyledi. Aile içi bir toplantı yapacaklarını vurgulayan Mete Düren, "Başkanla bir araya geleceğiz. Görüştükten sonra kararını verecektir. Türk futbolu zor durumda. Bu zor durumdan çıkaracak, futbolun içinden olan tüm takımlara anlayışla yaklaşacak, sorunları çözecek birine ihtiyaç var. Benim şahsi kanaatim Demirören'in adaylık konusunda uygun olduğudur. Rutin yaptığımız toplantıyı, yarın biraz erkene aldık" şeklinde konuştu.

Düren, bir basın mensubunun "Beşiktaş'ta ciddi ekonomik sorunlar var. Demirören Türk futbolunun sorunlarını çözebilir mi?" sorusunu ise "Beşiktaş şampiyonluk adayı. Avrupa'da ilerliyor. Basketbolda kupa aldı" diye yanıtladı.

Fernandes'in gördüğü sarı kartla ilgili soruyu yanıtlayan Mete Düren, bu konuda Fernandes'in mağdur olduğunu, kararın ağır olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER