Kahramanlı; Kendi Sahamızda Kazanmalıyız

Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Trabzonspor galibiyetinin kendileri açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Bu galibiyet bizi sıcak bölgeden uzaklaştırarak yukarılara taşıdı" dedi.

Kahramanlı; Kendi Sahamızda Kazanmalıyız

Kahramanlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon galibiyetinden dolayı futbolcuları ve teknik heyeti kutladığını belirtti. Geçtiğimiz hafta futbolcularla aralarında yaşanan o üzücü olayı da hatırlatan Kahramanlı, ancak yaşananların hiçbir zaman sahaya yansımaması gerektiğinin Trabzon maçı galibiyeti ile bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı. Bir takımın içerisinde zaman zaman böyle problemler yaşanabileceğine dikkat çeken Kahramanlı, "Futbolcularla aramızda bir takım sıkıntılar olabilir,
anlaşılamayan konular olabilir ama hiç kimse 'futbolcu bu yüzden sahaya çıkıp oynamaz' diye düşünmesin. Futbolcu bunu kabul etmez. Sahaya çıkar, işini yapar, sonra da konuşur. Geçen ki olaydan sonra bazı futbolcular yapılanın yanlış olduğunun zaten farkında. Hele hele bana karşı yapılan bu hareketin yanlış olduğunu anladı. Ben bugüne kadar hep futbolcumun yanında oldum, hiçbir zaman kötü söz söylemedim, hep onları kendi çocuğum gibi sevdim. Biz onların babasıyız. Zaman zaman anlaşmazlık olabilir ama bu içimizdedir. Dışarıya çıkar unuturuz. Tabi o toplantıda böyle bir şey yaşandı, onlar da pişman oldu. Biz buradayız, onlar da burada. Bugün de varız yarın da olacağız. Sonuç olarak biz büyüğüz ve biz onları affederiz. Biz affediciyiz, problem değil" diye konuştu.
O üzücü olayın yaşandığı toplantıdan sonra futbolcuların Trabzon'a giderek aslanlar gibi mücadele ettiğini kaydeden Kahramanlı, "Hiç kimsenin beklemediği bir sonucu aldılar. Hakikaten bu maç bizim için çok önemli bir maçtı, çok önem arz ediyordu. Bizim sıcak bölgeden çıkmamızı sağladı, rahatlattı. Takıma güven geldi, moralimiz de düzeldi. Mersin'i seven herkesi sevindirdi" şeklinde konuştu.

İÇ SAHA FOBBİSİ
Ligin ikinci yarısında oynanan karşılaşmalarda henüz hiç puan alamadıklarını da anımsatan Kahramanlı, şöyle devam etti:
"Dünkü federasyon seçimi sırasında herkes beni Trabzon galibiyetinden dolayı kutladı ve 'keşke bütün maçlarınızı dışarıda oynasanız, deplasman fatihisiniz' dedi. Mersin İdman Yurdu, ligini ikinci yarısında kendi sahasında hiç puan alamadı. Bunun nedenini bilmiyoruz. Her gittiğimiz yerde bu soru ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunu biz de bilmiyoruz, acaba kendi sahamızda oynadığımız maçta seyirci baskısı mı var? Dış sahada daha rahat mı oynuyor? Biz de bunu düşünüyoruz. Nedenini de bilmiyoruz. Dışarıda daha
rahat oynuyoruz, düzenli oyun oynuyor ama kendi sahamızda maalesef bunu yapamıyoruz. Ama bunu tabi kendi sahamızda da yapmamız gerekiyor artık. Kendi seyircimizi de sevindirmemizi lazım. İnşallah bundan sonra Ordu maçı ile bunu kıracağız."
Federasyon başkanlığı seçimini de değerlendiren Ali Kahramanlı, şu görüşlere yer verdi:
"Türk futbolunda şike olayları nedeniyle zor bir süreç yaşandı. Bütün spor kulüpleri zarar gördü. Mehmet Ali Aydınlar dürüst, sağlam bir kişiydi. Bir şanssızlık yaşandı. Bu çok zor bir süreçti. Aydınlar'ın istifasından sonra bir boşluk ortaya çıktı. Yıldırım Demirören'in adaylığı konusunda herkes birlik beraberlik içinde karar verdi. İki kulüp hariç Demirören'i destekledi. Biz de Mersin İdman Yurdu olarak tam desteğimizi verdik. Kendisini zor bir dönem bekliyor. Türk futbolunun yeniden eskiye dönmesi
için herkesin el birliği ile çalışması lazım. Yıldırım Demirören'e güveniyoruz, bunu en iyi şekilde yapacağına da inanıyoruz. Herkesin beklentisi bu yönde, çünkü Türk futbolu kan kaybediyor, güven kaybediyor." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER