Mdop 20. Yılını Kutladı

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), kuruluşunun 20. yılını, konser ve dans gösterilerinin yer aldığı “20. Yıl Gala Gecesi” ile kutladı. Geceye, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen de katıldı.

Mdop 20. Yılını Kutladı
MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, seçkin opera ve bale sanatçılarının seslendirdiği ünlü eserlerin yer aldığı “20. Yıl Gala Gecesi” konseri, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Kültür Merkezi’nde Şef Vladimir Lungu yönetiminde gerçekleştirilen etkinliğe sanatseverlerin yanı sıra DOB Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Rengim Gökmen, Mersin Milletvekili İsa Gök, Mezitli Belediyesi Başkanı Uğur Yıldırım, MDOB’un Kurucu Müdürü Yaşar Esgin ve MDOB’un eski müdür ve sanat yönetmenleri Melih Seskır, Kenan Korbek ve Suat Arıkan da katıldı.

Etkinlikte, MDOB’un seçkin solist sanatçıları Bülent Bezdüz, Bengi İspir Özdülger, Işıl Azaz, Funda Hayfavi, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Hakan Bölükbaşı, Orhan Yıldız, Kıvanç Uğraşbul, Andrei Yevtushenko, Hasan Berk ve bale sanatçıları Özlem Şenormanlılar, Ender Üçdemir, Büşra Ay, Irakli Bakhtadze, birçok ünlü bale ve opera eseri sahnelendi. Etkinlikte Carmen, La Traviata, Don Pasquale, Tosca eserlerinden aryalar seslendirilirken, Hurrem Sultan, Fındıkkıran, Korsan gibi bale eserlerinden dans gösterileri sunuldu. MDOB Korosu, Il Trovatore operasından “Çingeneler Korosu”, Carmina Burana’dan “O Fortuna”, Satılmış Nişanlı operetinden “Rengarenk Çiçekleri” ile Lüküs Hayat operetinden “Lüküs Hayat Şarkısı” bölümlerini seslendirdi. Coşkulu geçen kutlamanın sonunda Mersinli sanatseverler, MDOB sanatçılarını dakikalarca ayakta alkışladı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER