TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SO..

OLİMPİK DENEME YARIŞLARI VE TURKCELL TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SO..

OLİMPİK DENEME YARIŞLARI VE TURKCELL TÜRKİYE U16 ATLETİZM ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Atletizm Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan ve Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Olimpik Deneme Yarışları ve Turkcell Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası" sona erdi.

17-18 Ağustos tarihleri arası 22 kategoride Türkiye geneli 51 İlden 723 sporcunun katılımıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulandığı, sporcuların dereceye girebilmek için büyük mücadeleler sergilediği "Olimpik Deneme Yarışları ve Turkcell Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası" bugün yapılan yarışmaların ardından tamamlandı.

Mersin'de düzenlenen organizasyonun son günü yapılan Olimpik Deneme Yarışlarında Mersinli sporcular damga vurdu. Samet Avcı Uzun atlama, Rabia Çiçek Cirit atmada Türkiye birincisi, Diyar Taş Disk atmada, Busenur Batak 1500 Metrede Türkiye ikincisi, Fatmanur Bayramoğlu Çekiç atmada, Hamide Tunç 300 Metre engellide, Reşat Demirkıran 300 Metre engellide ve Şekip Can Tursun Çekiç atmada Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdiler.

İki gün birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan organizasyonda dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Genel Sekreteri Halil Akkaş ve TAF Mersin İl Temsilcisi Halil Oğuz tarafından verilirken, alınan tüm sonuçlar şöyle oluştu:

ERKEKLER 100 METRE

1.Emir Berk Uzun

2.Alper Alp

3.Eyüpcan Abar

ERKEKLER 200 METRE

1.Alper Alp

2.Eyüpcan Abar

3.Poyraz Efe Ayan

ERKEKLER 300 METRE

1.Eren Keser

2.Kağan Abilmez

3.Ahmet Esen

ERKEKLER 800 METRE

1.Abdulkadir Efe Çalışıcı

2.Kıyasettın Kara

3.Duran Sütveren

ERKEKLER 1500 METRE

1.Duran Sütveren

2 Hasan Uzun

3.Mazlum Tunçer

ERKEKLER 100 METRE ENGELLİ

1.Sacit Güler

2.Emirhan Genç

3.Talha Gülnihal

ERKEKLER 300 METRE ENGELLİ

1.Ahmet Esen

2.Kağan Abilmez

3.Reşat Demirkıran

ERKEKLER UZUN ATLAMA

1.Samet Avcı

2.Muhammet Arif Çenesiz

3.Zafer Halaç

ERKEKLER ÜÇ ADIM ATLAMA

1.Muhammet Arif Çenesiz

2.Abdullah Yılmaz

3.Emre Çolak

ERKEKLER YÜKSEK ATLAMA

1.Yasir Kuduban

2.Murat Uğur

3.Metehan Çakmakçı

ERKEKLER SIRIKLA ATLAMA

1.Cumali Özbek

2.Vahti Asilkan)

3.Berke Aybarcan

ERKEKLER GÜLLE ATMA

1.Mehmet Sait Işık

2.Erdem Gündemir

3. Mihran Atsız

ERKEKLER ÇEKİÇ ATMA

1.Mahmut Arda Şen

2.Şekip Can Tursun

3.Emirhan Ilıkçay

ERKEKLER CİRİT ATMA

1.Mihran Atsız

2.Muhammet Yahya Çakır

3. Ramazan Yolalan (25.91)

ERKEKLER DİSK ATMA

1.Eray Kalın

2.Diyar Taş

3.Ömer Yıldırım

KIZLAR 100 METRE

1.Zeynep Kara (12.39)

2.Aleyna Günbay

3.Saadet Öztürk

KIZLAR 200 METRE

1. Zeynep Kara (25.63)

2. Saadet Öztürk (26.65)

3.Ceylin Yavaşal

KADINLAR 300 METRE

1.Edanur Tulum

2.Mukaddes Eser

3.Songül Akyol

KADINLAR 800 METRE

1.Edanur Tulum

2.Ayça Fidanoğlu

3.Behiye Yavaşca

KADINLAR 1500 METRE

1.Ayça Fidanoğlu

2.Buse Nur Batak

3.Ceren Kılıç

KADINLAR 100 METRE ENGELLİ

1.Elif Aydın

2.İrem Yiğit

3.Asel Eylül Doğan

KADINLAR 300 METRE ENGELLİ

1.Aleyna Çiftçi

2. Zeynep Nur Tankoç

3. Hamide Tunç

KADINLAR UZUN ATLAMA

1.Elif Aydın

2.Aleyna Karabulut

3.Zeynep Erkal

KADINLAR ÜÇ ADIM ATLAMA

1. Aleyna Karabulut

2. Zeynep Erkal

3.Beyzanur Topçu

KADINLAR YÜKSEK ATLAMA

1.Fatma Nur Kılınç

1.Nisanur Sena Uzun

3.Sevinç Yağmur Şükür

KADINLAR SIRIKLA ATLAMA

1.Sudenaz Ünlübal

1.Ece Sert

3.Yağmur Uzman

KADINLAR GÜLLE ATMA

1.Rabia Yıldırım

2. Aylin Karabektaş

3.Ecaterina Elif Ertaş

KADINLAR ÇEKİÇ ATMA

1.Betül Bozlak

2.Damla Akıncı

3.Fatmanur Bayramoğlu

KADINLAR DİSK ATMA

1.Tuğçe Bilgin

2.İlayda Yenilmez

3.Sevinç Yağmur Şükür

KADINLAR CİRİT ATMA

1.Rabia Çiçek

2.Kader Sağlam

3.Melike Gönül

KADINLAR 3000 METRE YÜRÜYÜŞ

1.Şerife Berra Güven

2.Aleyna Erdem

3.Hatice Durgaç

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30