F.Bahçe Türkiye'yi ilk 10'a taşıdı!

UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk karşılaşmasında Portekiz'in Benfica takımını İstanbul'da 1-0 yenen Fenerbahçe, Türk Futboluna çok önemli puanlar da kazandırdı.

F.Bahçe Türkiye'yi ilk 10'a taşıdı!

Fenerbahçe'nin Benfica'yı 1-0 yenerek UEFA Avrupa Ligi'nde final şansını yakalamasının yanında ülke futboluna da çok değerli puanlar kazandırdı. Fenerbahçe'nin bu maçta aldığı puanla Türkiye, 34 biner puanlı Yunanistan ve Belçika'yı geride bırakarak 34 bin 500 puana yükseldi ve Avrupa'da ilk 10 içine girdi.

PORTEKİZ YANDI!

Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyet sadece Benfica'yı değil Portekiz futbolunu da derinden sarstı. Şu anda 58.6680 puanla 5'inci sıradaki yerini Fransa'ya kaptıran Portekiz futbolu tüm umutlarını Benfica'ya bağladı. Eğer, Benfica gelecek hafta Fenerbahçe'yi yenemezse Fransa 5'inci sıradaki yerini koruyacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİNE 2 TAKIM!

UEFA'nın 5 yıllık kulüpler sıralamasında ise Galatasaray 54.400 puanla 41. sırada yer alırken, Fenerbahçe 46.400 puanla 47. durumda. UEFA sıralamasınnda hızla yükselen Türkiye, bu başarısını sürdürürse, yakın zamanda Şampiyonlar Ligi'ne direkt 2 takımla katılabilecek.

İşte UEFA sıralamasındaki son durum

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner12