Mezitlide Gönüllüler Tarhanla biraraya geldiler.

Mezitli genelindeki çalışmalarla Türkiye'de örnek gösterilen Mezitli Gönüllüleri, Belediyeye ait Meclis Salonu'nda bir araya geldi.

Mezitlide Gönüllüler Tarhanla biraraya geldiler.

2014 yılından bu yana her geçen gün giderek artan sayıları ve genişleyen iş potansiyeli ile çalışmalarını sürdüren gönüllüler, Mezitli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından koordine edilen programda özenle hazırlanan 'Mezitli Gönüllüsü'kartlarını aldı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve çeşitli STK'larınkatıldığı buluşmaya gönüllüler yoğun ilgi gösterdi. 7'den 70'e katılım gösteren gönüllüler arasında Güney Koreli Misa Shin ve çocukların da yer alması dikkat çekti. Gönüllüler daha sonra birlik ve dayanışma içerisinde iftar sonrasına oturdu.

Gönüllülerle kocaman bir aile olduklarını ifade eden Başkan Tarhan "Mezitli'de başlattığımız gönüllülük uygulaması Türkiye'de bir ilk oldu. 9 yıldır gönüllülerimiz ile beraber yürüyoruz.Gönüllülerimiz ile birlikte yaptığı çalışmalarımızda gözüm hiç arkada kalmadı. Şimdiye kadar gönüllülerimiz belediyemizden hiçbir talepte bulunmadı. Kendileriyle gurur duyuyorum. Mezitli Serası, Halk Bahçesi, Gönüllü Serası, Gönüllü Evleri, Zabıta Birimi, İngilizce-Matematik-Türkçe ve benzeri kurslar, Aşevi, Örgü Evi, Bale Okulu, Oda Tiyatrosu, sokak hayvanları,el işleri, çevre temizliği, çeşitli spor dalları ve birçok alanda çalışan gönüllülerimiz var. Her geçen gün daha da arttığını görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Bugün de ilçemizdeki gönüllülerimizle bir araya gelerek, etkinliklerin olumlu sonuçları üzerine görüşmelerimizi sağladık. Tüm gönüllülerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER