Bakan Nebati Akdeniz Belediyesini ziyaret Etti.

Seçim çalışmaları için Mersin’de bulunan Hazine Maliye Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Dr. Nureddin Nebati, Akdeniz Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Mustafa Gültak, belediye personeli ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Nebati Akdeniz Belediyesini ziyaret Etti.

Kendisini belediye binası önünde karşılayan vatandaşlara otobüsün üzerinden hitap eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de ilçeyi değiştiren hizmet ve projeleri nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı tebrik etti. Vatandaşların ilgisine de teşekkür eden Bakan Nebati; “Siz bu ilgiyi gösterdikçe Mersin inşallah kazanıyor, kazanmaya da devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımız bana, ‘Git, Mersin’e hizmetkâr ol’ dedi. Biz de ilk andan itibaren Mersin’de; sokak sokak, kapı kapı, cadde cadde, ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaşıyoruz. Bir dönem birlikte milletvekilliği yaptığımız Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak ile de bir araya geldik. Kendisi seçildiği ilk günden bugüne çalışıyor. Gerek kurmuş olduğu kadın kooperatifleri, gerek bir türlü çözülemeyen tarım görüşünün gelmesi neticesinde imar sorununun çözümü noktasında ortaya koymuş olduğu irade ve gerekse, görmenizi tavsiye ederim, sahil boyunu çok güzelleştirdi.

“Akdeniz, Türkiye’yi yansıtıyor”

Akdeniz’in, Mersin’in en önemli ve değerli ilçelerinden biri olduğunun da altını çizen Hazine Maliye Bakanı ve Mersin Milletvekili adayı Nureddin Nebati; “Akdeniz; adeta Türkiye’yi yansıtıyor. Çünkü Akdeniz’de Yörük var, Türk var, Kürt var, Arap var, Hıristiyan var… Akdeniz’de insanlık var. Çünkü hiç kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, kardeşlik hukuku içerisinde kol kola yaşadığı, komşuluk hukukuna riayet edildiği bir ilçedir Akdeniz. Biz iriyiz, diriyiz, beraberiz. Hep birlikte Türkiye’yiz. Bizde tek vatan, tek devlet, tek millet ve tek bayrak var. Vatanımız, devletimiz için, bayrağımızın indirilmemesi için canımızı bile vermeye hazırız. Hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Allah yolumuzu açık eylesin. Durmak yok, yola devam” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER