''Trafik Canavarı'nı 'Neco' yakalattı

Manisa’da, bir kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden kişinin zanlısı 3 yıl aradan sonra yakalandı. Plakası tespit edilemeyen kamyonun yayaya çarpma anı MOBESE tarafından kaydedilirken, kamyon yazısı zanlıyı ele verdi.

''Trafik Canavarı'nı 'Neco' yakalattı

Manisa’da, 21 Ekim 2009 tarihinde Mimar Sinan Bulvarı Otogar önünde karşıdan karşıya geçen Osman Gökmen’e (41) bir kamyon çarpmış, Gökmen olay yerinde hayatını kaybetmişti. Gökmen’e çarpan ve İzmir istikametine giden kamyon sürücüsü ise olay yerinden kaçmıştı. Gökmen’in ölümünün ardından inceleme başlatan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gökmen’e çarparak kaçan kamyonu MOBESE görüntüsünden tespit etmiş, ancak kaza karanlığında meydana geldiği için plakasını tespit edememeşti. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, MOBESE görüntüsünden kamyonunun önündeki sadece "Neco" yazısını tespit edebildi.

"Neco" yazısından yola çıkan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir çalışma başlattı. Emniyet ekipleri, İzmir’in Menemen, Kemalpaşa, Menderes, Aliağa ilçeleri ile Balıkesir ve Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki Kamyoncular Kooperatifi’ne, üzerinde "Neco" yazılı kamyon resmini göstererek araştırmasını sürdürdü. Bir kamyon şoförünün, "Bu kamyon Necmettin T.’nin (31) kamyonuna benziyor" demesi üzerine, Emniyet Müdürlüğü ekipleri telefon görüşmelerinden Necmettin T.’nin yerini tespit etti. Manisa Emniyet müdürlüğü ekipleri yaptığı operasyonda Necmettin T.’yi İzmir’in Bergama ilçesinde ele geçirdi. Necmettin T.’nin, ifadesinde kazadan sonra korktuğunu, yakalamam diye kaçağı ve suçunu itiraf ettiği belirtildi. Necmettin T., Emniyet’teki ifadesinin ardından Manisa Devlet Hastanesi’ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Necmettin T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Manisa Cezaevi'ne konuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER