Mersin-Adana Otoyolunda Heyelan

Mersin-Adana otoyolunun Mersin gişelerine yakın noktasında heyelan meydana geldi. Sabaha karşı yaşanan heyelanda 2 TIR ile 1 minibüs toprak altında kalırken, yaralanan olmadı.

Mersin-Adana Otoyolunda Heyelan
Edinilen bilgiye göre, dün gece başlayan yağışların etkisiyle bu sabaha karşı Mersin- Adana otoyolunun Mersin gişelerine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Deliçay viyadüğü yakınlarında heyelan meydana geldi. Toprak kayması sırasında yoldan geçen iki TIR çarpışarak devrildi.

Devrilen her iki TIR'ın bir bölümü toprak altında kaldı. Aynı olayda bir minibüs de toprağa saplanarak hasar gördü. Bu arada Irak'tan akaryakıt getirdiği belirtilen TIR'lardan çevreye ham petrol aktığı görüldü. Olayda TIR sürücüleri Temel Sarıboğa ve Agit Karakaya ile ismi öğrenilemeyen minibüs sürücüsünün yara almadan kurtulduğu belirtildi. Heyelan nedeniyle Tarsus-Mersin arasındaki otoyol Mersin istikametine doğru trafiğe kapatılırken, ters istikametten araçların geçişine kontrollü izin verildi.


TIR sürücülerinden Agit Karakaya, seyir halindeyken toprak kayması olduğunu belirterek, "Öndeki minibüs bir anda durdu. Ona çarpmamak için manevra yaptık. Bu arada önde giden TIR yan yattı. Ben de ona çarpmamak için direksiyonu toprak yığınına doğru çevirdim. Daha sonra camdan kendimi dışarı attım" dedi.

Heyelanın olduğu bölgede polis ve jandarma ekipleri güvenlik önlemi alırken, karayolları ekipleri de çalışma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER