Kılıçtaroğlundan Sert Sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dört bakanın fezlekesi Meclis'te. Başçalanın fezlekesi henüz gelmedi. Onun için yürekli ve namuslu bir savcı arıyorum. Korkmayan bir savcı arıyorum" dedi.

Kılıçtaroğlundan Sert Sözler

Klıçdaroğlu, Mersin'in Silifke ilçesinde  parti otobüsünden yaptığı konuşmada, ülkedeki sorunların üzerine gideceklerini ve sorunları çözeceklerini belirterek, barışı ve huzuru getireceklerini söyledi.

Silifke'ye grup başkanvekili olarak geldikten sonra genel başkan olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, bir dahaki sefere de Başbakan olarak geleceğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, demokratik yollardan mücadele vereceklerini vurgulayarak, "Daha önce 'Haramilerin saltanatını yıkacağız' demiştim ama haramilikleri bu kadar açık ortaya çıkmamıştı. Şimdi çok açık ve net hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı" diye konuştu.

Ülkede hırsızın kim olduğunu artık 76 milyon yurttaşın bildiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin vicdanına sesleniyorum, hangi ülkenin Başbakanının oğlunun evinde 1 milyar avro para olur? Dünyanın vicdanına sesleniyorum, bir diktatörün yönettiği bir ülkenin demokratik olamayacağını, insanların baskı altında olacağını artık bütün dünya biliyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin 1940'ları yaşamadığını, o yıllarda Almanya'da Hitler'in halka baskı yaptığını vurgulayarak, şu an aynı koşulların yaşatılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Üreticinin alın terinin karşılığını alamadığını, işsizliğin "diz boyu" olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, "Eğer bir siyasal iktidar devleti soymaya kalkarsa üretici, alın terinin karşılığını alamaz, işsizliği kimse engelleyemez. Size sözüm, bizim iktidarımızda siyasetçiler asla zenginleşmeyecek, zenginleşecek olan halkın kendisi olacaktır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, artık Türkiye'yi kimsenin geriye götüremeyeceğini, geleceğe umutla bakmak zorunda olduklarını belirterek, bunu da halkın iktidarıyla başaracaklarını söyledi.

Dört eski bakan hakkında fezlekelerin TBMM'de olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, "Dört bakanın fezlekesi Meclis'te. Başçalanın fezlekesi henüz gelmedi. Onun için yürekli ve namuslu bir savcı arıyorum. Korkmayan bir savcı arıyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde mazot fiyatını 1,5 liraya indireceklerini yenileyerek, "Son 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun mali boyutu 85 milyar avro. Yani 247 milyar. Ömür boyu çiftçiye bırakın mazotu 1,5 liradan, bedava verseniz yine bu parayı karşılamaz. O nedenle söylüyorum, üretici kardeşim hiç meraklanma, halkın iktidarında mazotu 1,5 lira yapacağım. Kaynağını da o kul hakkı yiyenlerden parasını tahsil edip, size vereceğim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, ülkenin huzura, kardeşliğe ihtiyaç duyduğunu, temiz siyaset isteyenlerin adresinin Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi CHP olduğunu ifade etti.

Bu seçimde ya bakan evlatlarına ya da vatan evlatlarına oy verileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Başçalan ve kırk haramileri indireceğiz inşallah" dedi.

Kadının kılık kıyafeti üzerinden siyaset yapıldığını anlatan Kılıçdaroğlu, başı açık veya kapalı olsun tüm kadınların, başının üstünde yeri olduğunu kaydetti.

AK Parti'ye oy veren vatandaşlara da seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşlarım, siz onlardan ayrısınız. Sizi yürekten kucaklıyorum. Asla ve asla sizi eleştirmiyorum niye oy verdiniz diye. Ama gün göründü. Sizi kandırdıklarını gördünüz. Ayın 30'unda sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup, oyunuzu öyle kullanın. Harama ortak olmayın. Ortak olacaksanız, helale ortak olun. Yani CHP'ye ortak olun. Yani halkın partisine ortak olun. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını koruyan partiye ortak olun."

Kılıçdaroğlu, yoksulluğu tümüyle bitireceklerini, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini, aile sigortasını bunun için getireceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER