Dünyanın En Büyük İç Göçü

Çin hayvan takvimine göre 31 Ocak'ta 'At yılı'na girecek. Bahar Bayramı tatili olarak da bilinen yeni yıltatili kapsamında önümüzdeki 40 gün boyunca 3 Milyar 600 milyon kişi tarafından gerçekleştirilmesi beklenen yurtiçi seyahat trafiği bugün başladı.

Dünyanın En Büyük İç Göçü
Tatili boyunca geçen yıla oranla 200 milyon daha fazlaseyahat yapılmasının beklendiği aktarılıyor.

Demiryolu Bakanlığı, bu sene bilet taleplerinin karşılanmasında halen zorluklar olduğunu açıkladı. Fiyatlarda bu süre boyunca zam yapılmayacağı vurgulanırken, satın alma işlemlerinde ‘karaborsanın önüne geçmek için gerçek kimlik bilgilerinin ibrazının’ zorunlu olduğu belirtildi. Demiryolu İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Hu Yadong, Bahar Bayramı seyahattakvimi süresince yaklaşık 258 milyon kişinin tren kullanacağını kaydetti.

Ülkede yoğun seyahat hareketi düşünülerek yapılan ek takviye seferlerle beraber 860 bin otobüs, 210 bin gemi ve 120 bin yolcu uçağı hizmet verecek.Seyahatlerde en çok tercih edilecek demiryolu ulaşımı için ise 300 aracın daha aktif kullanıma sunulması ile ülke genelinde günde ortalama 2 bin 667 tren seferi yapılacağı aktarıldı.

Yeni yıla tüm aile üyeleriyle girmenin en önemli geleneklerden biri olduğu Çin ’de bu gelenek, dünyanın en büyük iç göç hareketine yol açıyor. Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de Bahar Bayramı dolayısıyla tüm ülkeyi büyük bir telaş kaplarken, köylerden ve kasabalardan şehir merkezlerine çalışmaya gelen yüz milyonlarca kişi, geride bıraktıkları ailelerini ziyaret amacıyla memleketlerine gitmeye başlıyor. Ülkedeki havalimanlarından tren istasyonlarına kadar birçok seyahat noktası büyük kalabalıklarla doluyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER