ERASMUS+ Programları Tanıtıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, 2014 yılı itibariyle sona eren Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında yükseköğretim alanında sağlanan hibe desteklerinin 2014-2020 yılları arasında Erasmus+ Programı altında da devam edeceğini bildirdi.

ERASMUS+ Programları Tanıtıldı


Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen ve 2014-2020 yıllarını kapsayan Erasmus Programı Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Müdür Yardımcısı Kamil Çelebiyılmaz, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesinde ar-ge birimlerinde görev yapan öğretmenler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Gül, AB Komisyonu tarafından 2007-2013 yılları arasında yürütülen ve 2014 yılı itibariyle sona eren Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında yükseköğretim alanında sağlanan hibe desteklerinin 2014-2020 yılları arasında Erasmus+ Programı altında da devam edeceğini kaydetti. Mersin’in Avrupa Birliği Projeleri açısından oldukça başarılı bir profil çizdiğini belirten Gül, önümüzdeki dönemde de Erasmus+ Programı ile aynı başarının artarak devam etmesini beklediklerini söyledi.

Erasmus+ Programı ile Avrupa 2020 stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunulmasının hedeflendiğini dile getiren Çelebiyılmaz ise bu vizyonun eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçların ortaya çıkmasından kaynaklandığını ifade etti.

Toplantıda, konuşmaların ardından eğitimciler tarafından programın tanıtımı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER