Tevfik Sırrı Gür Lisesi Yıkılıyor mu ?

Mersin'in en eski okullarından Tevfik Sırrı gür Lisesinin Yıkılacağı ile ilgili söylentilerin, Lisenin Mezunları Derneği Başkanının bu konuda kafalardaki kuşkuların giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

Tevfik Sırrı Gür Lisesi Yıkılıyor mu ?

 

Haber Ahmet Söyler

Mersin’in en önemli tarihi yapılarından Tevfik Sırrı Gür Lisesi yıkılacak mı? 


Kent Radyo'da Sokak Röportajları programını hazırlayan Ahmet Söyler, Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ali Galip Özkan’a mikrofon uzattı.
Özkan yaptığı açıklamada son zamanlarda kulaklarına Tevfik Sırrı Gür Lisesi hakkında bazı iddiaların geldiğini belirterek yetkililerden bu konuda resmi bir açıklama beklediklerini dile getirdi.
Mersin’in en eski okullarından birisi olan Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nin etrafında mesken olarak yerleşim alanı kalmadığını belirten Özkan, Bu nedenle okulun taşınmasının gündeme geldiğini ve bu konu hakkında duyumları olduğunu iddia etti.
Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi Mezunları Derneği olarak şuan faal 600 üyeleri olduğunu belirten Özkan Valiliğe, Bakanlığa ve Milli Eğitim Müdürlüğe bu konu hakkındaki çekincilerini giderecek bir açıklama beklediklerini iletti.

Özkan’ın can alıcı soruları ise şöyle;

Tarihi dokusu olan Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi taşınacak mı?
Bina yıkılacak mı?
Yerine ne yapılacak? 
Otel mi veya öğretmen evi mi yapılması düşünülüyor?
Kent veya eğitim müzesi yapılamaz mı?
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER