Peti Festivali Fenerbahçe Meydanında Gerçekleşti

Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Pati Festivali hayvanseverlerin katılımıyla Fenerbahçe Meydanında gerçekleşti.

Peti Festivali Fenerbahçe Meydanında Gerçekleşti

Mersin Büyükşehir belediyesinin düzenlediği Pati festivaline hayvanseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivale Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık, ve çok sayıda hayvanseverin katılımıyla gerçekleşti.

Hemşehrilerimizin, o canları sahiplenmesini arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Seçer’in, hayvanseverlerle birlikte Fenerbahçe Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü ile start verdiği etkinlik; köpek eğitim gösterileri, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri, Ertan Rüstem ve Orkestrası Konseri, Çocuk Atölyesi’nde boyama aktiviteleri ve workshoplarla renklendi.

Seçer: “Bu festivali her yıl daha da zenginleştirerek yapacağız”

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Pati Fest’te birlik ve beraberlik vurgusu yaparak başladığı konuşmasında, Pati Fest’i ilerleyen yıllarda da sürdüreceklerini söyleyen Başkan Seçer, “Bu festivali daha da zenginleştirerek yapacağız. Canlılarımıza hizmet etmek, belediye olarak o kadar kolay bir mesele değil. Bizim, yüreği şefkatli yurttaşlarımızın işbirliğine ihtiyacımız var. Yasalar ve kanunlar çerçevesinde, belediyemiz bütün imkanlarını seferber edecektir. Bize yapıcı fikirler ve eleştirilerle gelin. Maalesef bazı hayvansever dostlarımız, sosyal medya üzerinden bize ağır sözcüklerle eleştiri yapıyorlar. Bunun adı eleştiri değil, hakarettir. Arkadaşlarıma her zaman söylediğim şudur; lütfen gönüllülerle işbirliği yapın. Böylece işiniz daha kolaylaşır, daha doğru işler yaparsınız. Bu insanlar hizmetlerimizden daha çok memnun olur. Canlarımız bu hizmetlerimizden daha etkin yararlanır” diye konuştu.

Seçer, vatandaşları can dostları sahiplenmeye de teşvik ederek, “Barınaklarımızda, sahiplenmeyi bekleyen canlar var. Sizlerin, o canları sahiplenmesini arzu ederiz. Çok daha güzel işler yapacağız. Sizleri çok daha memnun eden çalışmalara hep beraber imza atacağız” ifadelerine yer verdi. 

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık, “Başkanım, iyi ki varsınız. Türkiye’de 15 yıldır, hayvan hakları gününde yapılan en büyük, en anlamlı etkinlik ve kortej. Yolunuz hep açık olsun. Şu konuşamayan, çaresiz, zavallı hayvanlar adına ve onlara bakmak için çoğu yaşamını adamış ve mücadeleden hiç vazgeçmeyen gönüllüler adına, Başkanıma çok büyük bir alkış istiyorum” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından Başkan Seçer, etkinlik meydanında kurulan stantları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Seçer, stant ziyaretleriyle birlikte sahipli köpek oyun alanında, patili dostların eğitmenleri eşliğinde sergiledikleri gösterileri izledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER