Gültak'tan Amatör Spor Klüplerine Destek

Akdeniz Belediyesi tarafından düzenlenen törenle, aralarında futbol ve salon sporlarının bulunduğu 17 farklı dalda mücadele veren 61 amatör spor kulübüne toplamda 317 bin 500 TL nakdi destek sağlandı.

Gültak'tan Amatör Spor Klüplerine Destek

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından belediye konferans salonunda, amatör spor kulüplerine yönelik nakdi destek töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törene, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş, kulüp yöneticileri, teknik adamlar ve futbol, basketbol, voleybol, kick boks, muay thai ve satranç gibi farklı branşlardan sporcular katıldı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da törendeki konuşmasında, Mersin’de amatör spor kulüplerine nakdi destek vermeye başlayan ilk belediye olduklarının altını çizdi, bu desteği her yıl arttırdıklarına dikkat çekti. Gençlere, çocuklara ve kadınlara yönelik projelere özel önem verdiklerini vurgulayan Başkan Gültak, başlattıkları değişimle Akdeniz’in artık terör veya uyuşturucuyla değil, spor, sanat ve kültürle anılan bir ilçe olduğunu ifade etti. Başkan Gültak; başlattıkları atılımlarla Seyfi Ali Türkoğlu, Karacailyas, Kazanlı ve Çay mahallerinde bulunan sahaları baştan sona yenilediklerini, Karaduvar ve Bağlarbaşı’na yeni sahalar kazandıracaklarını belirtti.

Akdeniz’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri sayısının 3 yılı içinde 31’den 61’e çıktığına da işaret eden Başkan Gültak; “Hem nakdi yardım yapmamız, hem yardımı diğer belediyelere göre bir tık fazla yapmamızdan dolayı, başka ilçelerde olan kulüpler, ikametlerini Akdeniz ilçemize kaydırıyor. Tabi kulüplerimize sağladığımız saha, tesis ve ulaşım yardımının da bundan payı var. Elbette bu durum, diğer merkez ilçelerden farkımızı da ortaya koyuyor. Sadece futbol veya basketbol değil, diğer spor dallarına da destek vermeye de başladık.

Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş’ın, amatör spora ve sporculara sunduğu destek nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a plaket takdim etmesinden sonra, kulüp yöneticilerine nakdi hediye çekleri törenle verildi. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER