Şampiyon Toroslar Belediye Spor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Futbol Turnuvası’nda Toroslar Bld. Spor rakibi Mersin İdman Yurdu U21 takımını 2-0 skorla yenerek şampiyon oldu.

Şampiyon Toroslar Belediye Spor
 Birinci olan takım Toroslar Bld. Spor, kupa ve madalyalarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın elinden aldı.

‘Bir Olursak Biz Oluruz’ sloganıyla düzenlenen ve iki gün süren turnuva, Medcem Silifke Bld. Spor,  Toroslar Bld. Spor, Meskispor ve Mersin İdman Yurdu U21 takımlarının katılımıyla Tevfik Sırrı Gür Stadı’nda gerçekleştirildi.

Müsabakalara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Bedrettin Gündeş, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mithat Ertaş, Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Turnuvada konuşma yaparak, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Futbol Turnuvası’nın 15 Temmuz’da ülkemizin verdiği demokrasi mücadelesini ve 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla gerçekleştirildiğini ve bundan sonraki yıllarda da yapılmasını temenni ettiğini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “15 Temmuz ülkemiz için bir dönüm noktası birlik ve beraberliğimizin göstergesi oldu. 15 Temmuz’daki birlik ve beraberlik duygusunun bundan sonra da artarak devam etmesini diliyoruz. Bizim ortak paydamız Türkiye Cumhuriyeti’dir. Vatanımız, bayrağımız, ülkemizin birliği ve beraberliğidir. Böyle bir ortamda demokrasimize sahip çıkmak ve şehitlerimizi anmak için düzenlediğimiz bu turnuvada emeği geçen başta Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Turnuvamıza bu yıl başladık, umarım bundan sonraki yıllarda da devam eder. Müsabakalarda mücadele eden tüm takımlarımıza ve sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvanın ilk gününde eşleşen Medcem Silifke Bld. Spor ve Toroslar Bld. Spor karşılaşmasında, Toroslar Bld Spor rakibi Medcem Silifke Bld Spor’u 2-1 mağlup etti.  0-0 beraberlikle biten ve penaltılara giden Meskispor-Mersin İdman Yurdu U21 karşılaşmasında ise maçı 5-4 skorla Mersin İdman Yurdu U21 kazandı. İlk gün oynanan karşılaşmalar sonrasında Toroslar Bld. Spor ve Mersin İdman Yurdu U21 finale yükseldi.

İkinci gün oynanan final karşılaşmaları sonunda ise Toroslar Bld. Spor birinci olurken, Mersin İdman Yurdu U21 ikinci, Silifke Bld. Spor üçüncü, Meskispor ise dördüncü oldu. Takımlara kupa ve madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER