Akdeniz Belediyes'nden spora destek

Akdeniz Belediyesi 14 Amatör Spor Kulübüne Malzeme yardımında bulundu, Malzeme dağıtımına Akdeniz Belediye Eşbaşkanı M. Fazıl Türk, Meclis üyleri ve çok sayıda davetli katıldı

Akdeniz Belediyes'nden spora destek

Amatör spora ve sporculara her zaman destek olan Akdeniz Belediyesi, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Mersin'de faaliyet gösteren toplam 14 amatör spor kulübüne, futbol sezonu öncesinde, forma, şort, krampon, tekmelik, kaleci eldiveni ve futbol topundan oluşan malzeme yardımı yaptı.

Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Spor Tesisleri'nde düzenlenen törene, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Belediye Meclis üyesi ve Akdeniz Belediye Spor Kulübü Başkanı Faik Eroğlu,  Belediye Meclis üyeleri Canan Yüce, Hediye Eren ve Mehmet Şevluğ ile amatör futbol kulübü yöneticileri ve her yaştan amatör futbolcular katıldı.

Törende, İçel Spor, Huzurkent Spor, Yenitaşkent Spor, Karacailyas Spor, Dikilitaş Spor, Karaduvar Spor, Akdeniz Gücü Spor, Kuvayi Milliye, Akdeniz Belediye Spor, M. Gençlerbirliği, Kadir Efe Spor, Mersin Demir Spor, Kazanlı Spor, Türk Ocağı Spor kulüplerine, forma, şort, krampon, tekmelik, kaleci eldiveni ve futbol topundan oluşan malzemelerin dağıtımı, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk, Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş ile Belediye Meclis üyeleri tarafından yapıldı.

Ertaş'tan Akdeniz'e teşekkür

Malzeme dağıtımı öncesi kısa bir konuşma yapan Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş, bu yıl da sporcuları unutmayıp 2016-2017 futbol sezonu başlamadan amatör spor kulüplerine malzeme desteği sunan Akdeniz Belediyesi'ne ve Eş Başkan Türk'e teşekkür etti. Ertaş; "Amatörlük bir vefa ve cefa işi. Sizler ulvi bir görev yapıyorsunuz. Çünkü gençlerimizi, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan, kahve köşelerinden kurtararak ciddi anlamda gençliğe katkı sunuyorsunuz. Sorunlarınızı, sıkıntılarınızı biliyoruz. Ne zamanki bu sıkıntılarınızı Akdeniz'e aktardığımızda, sağ olsunlar bize hiç olumsuz davranmadılar, amatörün yanında oldular" dedi. Akdeniz Belediye Spor kulübü futbolcularının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük başarılar elde ederek Türkiye şampiyonu olduklarını, Mersin ve Akdeniz'in adını tüm ülkeye tanıttığının da altını çizdi.

Türk: 'Çocuklarımıza sahip çıkan herkese teşekkür ederiz'

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk de konuşmasına, gençlere ve kentin spor camiasına sunduğu katkılardan dolayı Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş'a teşekkür ederek başladı. Türk, "Gençlerimiz geleceğimizdir ve siz değerli gençlerimiz, çocuklarımız ve spor kulüplerimiz daha fazlasını hak ediyorsunuz" dedi. Toplamda 14 spor kulübüne malzeme desteği sunacaklarını kaydeden Türk, "Akdeniz Belediyesi adına, bu kulüplerimize emek veren, hocalık yapan, yönetimlerinde yer alan herkese minnettarız. Yaptığınız hizmetleri çok anlamlı buluyorum. Bu ve benzeri hizmetler, biz yerel yöneticilerin görevidir. Belediyemize ait sahalar da hem çocuklarımıza, hem de bütün kulüplerimize ve yurttaşlarımıza açıktır. Çocuklarımıza sahip çıktığınız ve emekleriniz için hepinize tekrar teşekkür ediyor; sizlere başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

Konuşmalardan sonra ASKF Başkanı Ertaş, Eş Başkan Türk'e bir demet çiçek hediye etti. Ardından ise spor malzemelerinin dağıtımına geçildi. Eş Başkan Türk, ASKF Başkanı Ertaş ile belediye meclis üyeleri, kentte faaliyet gösteren toplam 14 amatör spor kulübünün futbolcularına, yönetici ve teknik adamlarına, forma, şort, krampon, tekmelik, kaleci eldiveni ve futbol topundan oluşan spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER