Mobilya Ustasının Alacak Cinneti

Mersin'de bir mobilya ustası alacağını vermediğini ileri sürdüğü eski patronuna ait iş yerinin önünde silah, bıçak ve benzinle intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık bir saat boyunca polis tarafından ikna edilmeye çalışılan şahsı, bir akrabası intihardan vazgeçirdi.

Mobilya Ustasının Alacak Cinneti

Edinilen bilgiye göre, Barış Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Sandalye Mobilya adlı iş yerine gelen 32 yaşındaki mobilya ustası Abdulbaki Kiriş, alacağı olduğunu iddia ettiği 8 bin 200 TL'yi tahsil etmek için eski patronu olan iş yeri sahibi A.D. ile görüşmek istedi. Ancak iş yeri sahibi Kiriş ile görüşmedi. Bunun üzerine çılgına dönen Kiriş, öfkelenerek ayrıldığı iş yerine bir süre sonra elinde benzin bidonu ile geri döndü. Bidondaki benzini üzerine döküp, çakmağı alarak parasının ödenmemesi halinde kendisini yakacağını söyleyen 2 çocuk babası Kiriş, daha sonra belindeki tabancayı çıkararak şakağına dayadı. Kiriş yanına kimseyi yaklaştırmazken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin geldiğini gören şahıs, belindeki ekmek bıçağını da eline alarak, parası ödeninceye kadar bulunduğu yerden ayrılmayacağını söyledi. Polislerin de yaklaşmasına izin vermeyen şahıs, ara ara öfkelenerek elindeki bıçakla vücudunu rastgele kesti. Kanlar içinde kalan Abdulbaki Kiriş, bir elinde bıçak, diğer elinde tabanca ile eylemini uzun süre sürdürdü. Olay yerine sağlık görevlileri de gelirken, polis iş yeri sahibi ile şahsın parasının ödenmesi konusunda görüşme yaptı. Ancak iş yeri sahibinin polise, Abdulbaki Kiriş'in kendisinden hiçbir şekilde alacağı bulunmadığı bilgisini verdiği öğrenildi. Polisin bir yandan şahsı ikna çabaları, bir yandan da iş yeri sahibi ile yaptığı görüşmeler sürdüğü sırada işletme çalışanları tarafından Abdulbaki Kiriş'e verilmek üzere bin 400 lira gönderildi. Ancak Kiriş, bu paranın kendisinin alacağının çok altında olduğunu belirterek, yanında çalışan çocuklara verilmesini istedi. Gazetecilere eyleminin nedenini açıklayan Kiriş, "5 aydır yanında çalışıyorum ve bir aydan bu yana alacağımı tahsil edebilmek için yanına gelip gidiyorum. Şu ana kadar sadece bin 400 lira para alabildim. 8 bin 200 lira daha alacağım var. 2 çocuğum var, evimin elektriği kesiliyor, ev sahibim kapıya dayanıyor. Minibüs parasını bile arkadaşlarımdan alıyorum. Bir aydan bu yana beni oyalıyor, paramı vermiyor" dedi.

Yaklaşık bir saat boyunca elinde tabanca, bıçak ve çakmakla eylemini sürdüren şahıs polisler tarafından ikna edilemeyince olay yerine bir akrabası çağrıldı. Dayısının oğlu olduğu öğrenilen kişinin bir süre görüştüğü Abdulbaki Kiriş, elindeki tabanca ve bıçağı bırakarak eylemine son verdi. Yaralı mobilya ustası, ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şahsın elindeki tabancanın ise kuru sıkı olduğu anlaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER