Mobil Kesimhane Hazır

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda daha sağlıklı ve güvenli kesim için 20 Mobil Kesim Ünitesi ve ilçe mezbahalarının yanı sıra, merkezde Yakaköy Mezbahası ile bu bayram da ücretsiz olarak hizmet verecek.

Mobil Kesimhane Hazır

Daha Sağlıklı, Daha Temiz, Daha Güvenli…

Bugüne kadar birçok hizmette ilklere imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, genişleyen görev ağına rağmen hizmette hız kesmiyor. Verdiği hizmetlerle vatandaşların daha güvenli, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda yine bu yıl ücretsiz kesim hizmeti ile Mersin genelinde görev yapacak.

İlçelerde inşası tamamlanan mezbahaları bu bayram Mersinlilerin hizmetine açacak olan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca 20 Mobil Kesim Ünitesi ile de vatandaşlara kesim hizmeti sunacak. Mezitli, Toroslar, Akdeniz ve Yenişehir olmak üzere 4 merkez ilçeye Yakaköy Mezbahası ile kesim hizmeti verecek olan Büyükşehir Belediyesi, bu ilçelere kuracağı Mobil Kesim Üniteleri ile de ilçe sakinlerine daha sağlıklı, temiz ve güvenli kesim hizmetini ücretsiz olarak sunacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mobil Kesim Üniteleri, ilçe mezbahaları ve merkez Yakaköy Mezbahası’nda veteriner kontrolünde ücretsiz kesim ile Mersinlilerin her yönüyle güzel bir bayram geçirmelerini sağlayacaklarını aktardı. Başkan Kocamaz yaptığı açıklamada, “Göreve gelirken verdiğimiz sözler vardı ve göreve gelir gelmez bu sözlerimizi yerine getirmek için, bütün ekiplerimizle çalışmaya başladık ve hız kesmeden bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurban Bayramı’nda da Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi, hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün Mersin’e yayacağız. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Mobil Kesim Üniteleri hizmeti ile Mersin’in her bölgesine hitap edecek, yapımı tamamlanan ilçe mezbahalarımız ile ilçelerimizde vatandaşımızın işini kolaylaştıracağız. Bunun yanında merkez ilçelere yaptığımız Mobil Kesim Ünitesi takviyelerinin yanı sıra Yakaköy Mezbahamızda da kurban kesimi yaparak merkezde oluşan yoğunluğun önüne geçeceğiz” dedi.

Başkan Kocamaz, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bütün işlerimizde olduğu gibi bu hizmetlerimizde de önce vatandaşın memnuniyetini gözeterek, daha güvenli, daha mutlu ve daha huzurlu günler geçirebilmelerini amaçlıyoruz. Bunun için temiz ve sağlıklı kesimin merkezi olacak kesim yerlerimizde bütün kesimler veteriner kontrolünde İslami kurallara uygun olarak gerçekleştirilecek. Vatandaşlarımız dini vecibelerini gerektiği gibi yerine getirirken, bir taraftan da temiz ve sağlıklı kesim ile güzel bir bayram yaşayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bayram boyunca 7 gün 24 saat Mersinli hemşehrilerimizin güzel bir bayram geçirmeleri için üzerimize düşeni yapacağız. Şimdiden başta Mersinli hemşehrilerim olmak üzere bütün İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Büyükşehir Belediyesi Kesim Yerleri

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurban Bayramı boyunca veteriner kontrolü ile ücretsiz yapılacak kesim noktaları şu şekilde;

-Anamur İlçesi Mobil Kesim Yeri: Esentepe Mahallesi Cumartesi Pazarı alanı

-Aydıncık İlçesi Mobil Kesim Yeri: Cumhuriyet Mahallesi Tırnak Yolu

-Bozyazı İlçesi Mobil Kesim Yeri: Merkez Mahallesi Paşabeleni Mevkii

-Çamlıyayla İlçesi Mobil Kesim Yeri: Sebil Mahallesi

-Erdemli İlçesi Mobil Kesim Yeri: Üniversite Arkası Belediye Otoparkı içi

-Erdemli İlçesi Mobil Kesim Yeri: Arslanlı Mahallesi

-Erdemli İlçesi Mobil Kesim Yeri: Avgadı Mahallesi

-Gülnar İlçesi Mobil Kesim Yeri: Akdeniz Mahallesi Tırnak Yolu Sokak

-Mut İlçesi Mobil Kesim Yeri: Deveci Mahallesi Hayvan Pazarı İçi

-Silifke İlçesi Mobil Kesim Yeri: Saray Mahallesi Otogar arkası kapalı Pazar yeri

-Silifke İlçesi Mobil Kesim Yeri: Kırobası (Mara) Mahallesi

-Tarsus İlçesi Mobil Kesim Yeri: Mavi Bulvar Eski Belediye Dershanesi yeri

-Tarsus İlçesi Mobil Kesim Yeri: Gülek Mahallesi

-Akdeniz İlçesi Mobil Kesim Yeri: 3 Ocak Mahallesi 5424 Sokak İnci Parkı Muhtarlık Binası yanı

-Mezitli İlçesi 1 Nolu Mobil Kesim Yeri: Menderes Mahallesi Şehit Fatih Soydan Caddesi Açık Semt Pazarı İçi

-Mezitli İlçesi 2 Nolu Mobil Kesim Yeri: Akdeniz Mh. Fatih Cd. 39609 Sk. Cuma Pazarı

-Yenişehir İlçesi Mobil Kesim Yeri: Macit Özcan Spor Tesisleri karşısı Kapalı Semt Pazarı İçi

-Toroslar ilçesi 1 Nolu Mobil Kesim Yeri: Okan Merzeci Mahallesi Karaisalı yolu Kapalı Semt Pazarı içi

-Toroslar İlçesi 2 Nolu Mobil Kesim Yeri: Korukent Cumhuriyet Evleri Üzeri Pazar Yeri

-Toroslar İlçesi Mobil Kesim Yeri: Arslanköy Mahallesi

-Anamur Mezbahası

-Bozyazı Mezbahası

-Erdemli Mezbahası

-Gülnar Mezbahası

-Mut Mezbahası

-Silifke Mezbahası

-Tarsus Mezbahası

-Çamlıyayla Mezbahası

-Yakaköy Mezbahası

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner12