Mersinli Domates Üreticisi Fiyattan Memnun

Mersin'de Atayurt beldesinde domates üreticisi, serada yetiştirdiği domateslere halde 2,30 ila 2,50 kuruşa alıcı bulunca sevindi.

Mersinli Domates Üreticisi Fiyattan Memnun

Mersin'in Silifke ilçesi Atayurt beldesinde domates üreticisi, serada yetiştirdiği domatesler halde 2,30 ila 2,50 kuruşa alıcı bulunca güldü.

Örtü Altı Yaş Sebze Yetiştirilicici Derneği Başkanı Mustafa Ünüvar, ekim ayında dikimini yaptıkları ve kış boyunca çocuklarından daha iyi baktıkları domateslerinin para etmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getirerek şöyle konuştu: "Şu anda 2 lira ile 2,5 lira arasında ürünümüzü satıyoruz. Nisan ayının bu şekilde bitmesini istiyoruz. Böyle giderse bizde mutlu oluruz herkes mutlu olur. Masraflarımızı çok rahat çıkartırız. Yalnız mevcut ürünü iç piyasada eritmek zor. İhracatında açılması lazım." dedi.

Tarlada çalışan bayanlar ise domates para ederse sadece üretecinin değil kendilerinin de yüzünün güleceğini belirterek, "Bu sefer domatesimiz iyi, fiyatı da çok iyi. Böyle giderse memnun oluruz. Sabah erkenden kalkar tarlaya geliriz. Çocuklarım okuyor. Onları okutmak için eşime domates serasında çalışarak destek oluyoruz. " diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER