Mersin'deki Memur Eyleminde Olay

Mersin'deki memur eyleminde olay çıktı. AK Parti binasına yürümelerine izin verilmeyen memurlar ile çevik kuvvet polisleri arasında yaşanan arbedede, 3 polis ile çok sayıda memur yaralandı.

Mersin'deki Memur Eyleminde Olay

Hükümetle yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine tüm Türkiye'de olduğu gibi Mersin'de de çeşitli sendikalara üye memurlar iş bırakma eylemi yaptı. Bu kapsamda Atatürk Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediye binası önünde önünde toplanan Kamu-Sen üyeleri, sloganlar eşliğinde Hastane Caddesi üzerindeki AK Parti Akdeniz İlçe Teşkilatı'na doğru yürüyüşe geçti. Ancak, göstericilerin önü Kuru Çeşme civarında çevik kuvvet polisleri tarafından zırhlı araçlarla barikat kurularak kesildi. Bunun üzerine yol ortasında oturma eylemi yapan memurlar, AK Parti binasına gitmekte ısrarcı olduklarını vurguladılar. Sendika yöneticileri ile polis müdürleri arasında görüşmeler sürerken, Kamu-Sen üyeleri hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Polis, uzun süren görüşmelere rağmen memurların yürüyüşüne izin vermeyince, arbede yaşandı. Barikatı aşmaya çalışan memurlarla-çevik kuvvet polisleri arasında yaşanan arbedede, biber gazı da kullanılırken, karşılıklı tekme ve tokatlarla sonucu 3 polis ve çok sayıda memur yaralandı.

Arbede, polis müdürlerinin araya girmesi ile son bulurken, görüşmeler tekrar başladı. Yapılan pazarlıkların ardından grubun AK Parti binasına gitmesine izin verildi. Kamu-Sen üyeleri, zırhlı araçların yolu açmasının ardından parti binası önüne giderek basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER