2 ŞEHİT 16 YARALI !

Kayseri'de Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada, 2 polis memuru şehit oldu. Olayda 16 kişi de yaralandı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada, şehit sayısının 2'ye çıktığını, 16 kişinin de yaralandığını söyledi.

Kahramanmaraş il sınırındaki jandarma kontrol noktasında durdurulmak istenen araç, “dur” ihtarına uymayarak kaçtı.

Jandarma ekipleri, içinde 3 teröristin olduğu sanılan aracı Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü’nün önüne kadar takip etti.

Emniyet Müdürlüğü’nde nöbet tutan polis memuru Ahmet Cebel, binaya girmek isteyen teröristlere ateş açtı.

Teröristler de karşılık verince çatışma çıktı. Bu sırada, teröristlerin bomba yüklü aracı infilak etti.

Üst katları lojman olan bina önündeki patlamada, 2 polis memuru şehit oldu. Aralarında çocukların da bulunduğu 16 kişi yaralandı.

Patlamada yaralananlar Pınarbaşı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan bir polis memuru da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Öte yandan, patlamada eylemi düzenleyen teröristler de öldü.

ŞAHİN: CANLI BOMBA EYLEMİ

Olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Terörün çılgın saldırıları devam ediyor” diye konuştu.

Şahin, ''Olayın başlangıcı Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinden başlıyor. Oradaki jandarmamızın bir trafik uygulamasından sabah erken saatlerinde kaçan araç tarafından bu canlı bomba eylemi gerçekleştirilmiştir. Aracın içerisinde görüldüğü kadarıyla iki canlı bomba militanı var'' dedi.

'SALDIRILAR ARTACAK' DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bu hafta içinde bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, terör saldırılarının artmasını beklediklerini söylemişti.

Şahin, “İstihbarat sayesinde eylemlerin yüzde 90’ı engelleniyor. Terör olaylarında belli bir artış bekliyoruz” demişti.

'BİR TERÖRİST KAÇTI' İDDİASI, LİNÇ GİRİŞİMİ

Olay sonrasında bir teröristin kaçtığı iddia edilirken polisin Pınarbaşı'nda bir eve baskın düzenledi. Polisin baskın yaptığı evin önünde toplanan kalabalık evdekileri linç etmek istedi.

CANLI BOMBA JANDARMADAN KAÇMIŞ

Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne girmek isteyen 'canlı bomba' olduğu belirlenen teröristin Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde trafik uygulaması yapan jandarma aracına çarparak kaçtı, kazada Uzman Çavuş Altan Çamkara yaralandı.

Göksun-Kayseri karayolu Göksun İlçesi yakınlarında İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan trafik uygulamasında bir otomobil durdurulmak istendi. İddiaya göre, otomobil, durmak yerine jandarma aracına çarparak kaçtı. Çarpma sırasında jandarma aracında bulunan Jandarma Uzman Çavuş Altan Çamkara yaralandı. Çamkara, askerler tarafından götürüldüğü Göksun Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakıma alınan Uzman Çavuş'un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.Kaçan aracın da yakalanması için jandarma ve polis peşine düştü. Yaklaşık 60 kilometre olan Göksun-Pınarbaşı karayolunda takip edilen araç, Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne canlı bomba saldırısı gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER