Bu tuzağa dikkat!

32 yaşındaki Müzeyyen'le, emekli öğretmene böyle oyun oynadılar...

Bu tuzağa dikkat!

Bursa'da emekli bir öğretmeni telefonla arayarak cep telefonundan PKK terör örgütü ile görüşme yapıldığını iddia ederek, kendini savcı olarak tanıtıp zanlıların yakalanması için Gaziantep'teki bir banka şubesine 50 bin TL yatırmasını isteyen kişilerden parayı çekmek için bankaya gelen bir kadın, banka memurunun dikkati sonucu yakalandı.

Bursa'da emekli bir öğretmeni telefonla arayarak cep telefonundan PKK terör örgütü ile görüşme yapıldığını iddia ederek, kendini savcı olarak tanıtıp zanlıların yakalanması için Gaziantep'teki bir banka şubesine 50 bin TL yatırmasını isteyen kişilerden parayı çekmek için bankaya giden bir kadın, banka memurunun dikkati sonucu yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bir emekli öğretmeni telefonla arayarak kendilerini savcı olarak tanıtan bir kişi, emekli öğretmenin cep telefonundan PKKteröristlerle görüşme yapıldığını söylediler. Bunun üzerine panikleyen emekli öğretmen kendisinin böyle bir görüşme yapmadığını söyledi.

Gaziantep'te Savcı olduğunu iddia eden dolandırıcı, emekli öğretmenden kendisinin telefonuyla teröristlerle görüşme yapan kişileri yakalamak için Halkbank Gaziantep Şahinbey Karagöz Şubesi'ne 50 bin TL para yatırmasını istedi. Bunun üzerine emekli öğretmen parayı bankaya yatırdı.

Banka şubesine parayı çekmek için gelen Müzeyyen Ö'nün (32) hareketlerinden şüphelenen banka memuru, parayı hemen bloke ederek işlemleri yapabilmek için biraz beklemesini istedi.

Müzeyyen Ö, bankada oturup işlemlerin tamamlanmasını beklerken dikkatli banka memuru paranın yatırıldığı Bursa Şubesi'ni arayarak bilgi aldı. Bu görüşme üzerine bankada bekleyen Müzeyyen Ö'nin dolandırıcı olduğunu anlayan banka memuru polise haber verdi.

Banka şubesine giden polis ekipleri, parayı çekmek için bekleyen Müzeyyen Ö'yü yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Şanlıurfa'da yaşadığı öğrenilen Müzeyyen Ö'nün ilk ifadesinde, " Cafede otururken soyadını bilmediğim Ahmet isminde birisiyle tanıştım. Bu kişi benden Gaziantep'teki banka şubesinde parası olduğunu ve bu parayı çekip götürmem karşılığında 2 bin TL vereceğini söyledi. Bende Gaziantep'e gelerek parayı çekmek istedim. İşin içinde bir dolandırıcılık olayı olduğunu bilmiyordum" dediği bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri, Müzeyyen Ö'nün verdiği bilgiler doğrultusunda, kendini savcı olarak tanıtarak Bursa'daki emekli öğretmeni dolandıran kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Müzeyyen Ö'nün aslen samsunlu olduğu yaklaşık 10 yıldan beri Şanlıurfa'da yaşadığı, 5 yıl önce kocasından boşandığı ve herhangi bir işte çalışmadığı öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan ve daha önceden sabıkasının bulunmadığı öğrenilen Müzeyyen Ö'nün işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30