Cep telefonu sahiplerine e-fatura koku!

Cep faturanız beklediğinizden fazla geldi ve faturanızın detaylarını incelemek istiyorsanız bunun da bir ücreti var. Müşteriler, GSM operatörlerinin faturaları e-postalarına ücret karşılığı gönderdiğini savundu.

Cep telefonu sahiplerine e-fatura koku!

Bankalar hesap ve kart ekstrelerini ücretli yapmıştı şimdi de GSM operatörleri görüşme detaylarını incelemek isteyen cep telefonu kullanıcılarından ücret kesmeye başladı. Kimi GSM operatörleri e-faturaları ücretsiz gönderirken kimi gsm operatörleri faturalarını incelmek isteyen tüketicilerin talepleri sonrası e-postalarına gönderilen faturaladan ücret kesmeye başladı.

İşte cep faturalarının fazla geldiğinden şikayet ederken başka bir ücret şoku yaşayan cep telefonu kullanıcıların şikayetleri şöyle yansıdı:

Faturasını Şikayet Ederken Başka Bir Ücret Şoku Yaşadı

"Cep faturalarımda bir usulsüzlük gördüm ve fazla kullanım ücretini sorgulamak için çağrı merkezini aradım. Faturalarımın e-postama gelmediği için tekrar yollanmasını istedim ve çağrı merkezindeki görevli faturanın normalde tarafıma ücretle gönderildiğini iyi niyet amaçlı bir kereye mahsus ücretsiz göndereceğini bildirdi. Ben ağaç kesilmesin diye mail istiyorum bu da bana ücretli geliyor. "

"Faturamı E-Postama Göndermek İçin Para İstediler"

"Şubat faturam posta yoluyla gelmedi. Gsm operatörünü aradım. Bana faturamı teslim etmek operatörün yasal sorumluluğu olduğu halde e-postaya ile göndermeye para istediler. Ücretli gönderiyoruz dedi. Bende gönder demedim kafasına göre göndermiş. Önceden de istemiştim faturayı incelediğimde gördüm ki onları da ücretli göndermiş."

Fatura Şoku Pahalıya Patladı

"Kafalarına göre tutarlar yazıp fatura yolluyorlar. Faturanın toplam tutarı bilmediğim sebepten dolayı birden yükseliyor. Bana gelen faturanın ayrıntısız olmasından yakındım. Müşteri hizmetlerine sıkıntımı dile getirdim. Faturamı e-postama istedim ek bilgi ücrete tabidir şeklinde dönüş yapıldı. Verdiğim paranın nereye gittiğini görmek istiyorum ama gsm operatörü bunun için para istiyor benden. Bankalar bile böyle bir uygulama yapmıyor."

Cep Telefonu Sahipleri Kızgın!

"Cep telefonu faturamda ; elektronik suret fatura diye ücret görmekteyim. Nerde görülmüş e-faturadan ücret alındığı. Ormanlarımız yok olmasın diye güya basılı fatura maliyetinden kurtulmak için e-faturaya yönlendirirsiniz ama ücret kesiyorsunuz. Mantıklı olan bu değil kesilen tutarın vergisi ile birlikte iadesini talep ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER