Renkli Görüntüler

Mezitli Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenleyeceği Soli Güneş Festivali’nin tanıtımı için kortej düzenlendi. Mersin’in caddelerini turlayan festival korteji, renkli görüntülere sahne oldu.

Renkli Görüntüler


Mersin Bisiklet Kulübü, Mersin Bisikletli Gezginler, Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği, Mersin Türk Riders Chopper Kulübü, Rebirth Motosikletliler Grubu, Mersin Motosiklet Spor Kulübü ve Mersin Volkswagen Otomobil Sevenler Derneği'nin katılımları ile gerçekleştirilen kortej, Mezitli Belediyesi hizmet binası önünden başladı. Üzerinde, 8. Soli Güneş Festivali logosunun bulunduğu bayraklar, katılımcılar tarafından Mersin caddelerinde dalgalandırıldı. Yaklaşık 22 kilometre boyunca devam eden kortejle 3-4 Haziran 2017 tarihlerinde düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yaptığı açıklamada, yılın 325 günü güneşli olan Mersin’de güneşin önemini vurgulamak üzere her yıl Güneş Festivali düzenlediklerini söyledi. Tarhan, “Soli Güneş Festivali'ni, Viranşehir, Forum ve Hilton güzergahları üzerinde düzenlediğimiz kortej ile halkımıza tanıttık. Bu yıl da 3-4 Haziran günleri festivalimizi gerçekleştireceğiz. 3 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'te gündüz etkinlikleri ile başlayacak olan Güneş Festivalimizde bu yıl da sevilen sanatçılar yer alacak. 3 Haziran Cumartesi saat 21.00’de Bengü, 4 Haziran Pazar akşamı da yine aynı saatte Nilüfer sizlerle buluşacak. Tüm halkımızı 8. Soli Güneş Festivaline davet ediyorum” dedi.Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER