Ruhsat Aldılar Bisikleti Kaptılar

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin başlatmış olduğu ruhsat alan her esnafa bisiklet kampanyası sona erdi. 1-31 Mayıs 2017 tarihlerini kapsayan kampanyadan yaralanan 45 esnaf bisikletini teslim aldı.

Ruhsat Aldılar Bisikleti Kaptılar


İlçede bisiklet kullanımının artırılması amacıyla çalışmalar sürdüren Mezitli Belediyesi tarafından, 1-31 Mayıs'ta ilçede yeni iş yeri açan esnafa bisiklet dağıtıldı. Kampanyadan 45 esnaf yararlandı. Kampanya ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçede kısa sürede yaklaşık 16 kilometrelik bisiklet yolu oluşturduklarını söyleyerek, bu çalışmaları nedeniyle Sağlık Bakanlığının kendilerine bin 350 bisiklet yardımı yaptığını kaydetti.

Bu bisikletleri düzenlenen kampanyalarla vatandaşlara ulaştırmaya devam ettikleri bilgisini veren Tarhan, "Bu bisikletleri vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza dağıtarak, bisiklet kullanımını teşvik etmeyi amaçladık. Daha önce yaptığımız pek çok projeyle birlikte çalıştığımız esnaf arkadaşlarımıza jest ve teşvik olsun diye bu bisikletlerden vereceğimizi ifade etmiştik. 1-31 Mayıs tarihleri arasında 45 esnafımız yeni ruhsat almak için başvuru yaptı ve bisikletlerini aldılar. İlk etapta 1,5 kilometrelik yolda başlattığımız bisiklet yolları yapımını Viranşehir’den Tece’ye kadar sahil bandında yaptığımız yeni yollarla 16 kilometreye çıkardık. Bu hem vatandaşlarımızın mükemmel bir ortamda bisiklet sürmesini ve sahilde bulunan sitelerinde denize bakan yamaçlarında düzenleme yapmalarını sağladı” dedi.

Mezitli'nin coğrafi yapısı ve iklimiyle yılın her günü bisiklet kullanımına elverişli olduğunu vurgulayan Tarhan, "Batıdaki gelişmiş ülkelerde insanların arabası varken, 7'den 70'e herkes bisiklet kullanmakta. Biz Mezitli'de bulunan her yurttaşımızın bisiklet kullanmasını istiyoruz. Bisiklet dağıtmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

52 Avrupa şehrinin katıldığı 1-31 mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Bisiklet Yarışları’na bu yıl ilk kez katıldıklarını da hatırlatan Tarhan, “Bu Türkiye’den sadece İzmir ve Mersin’in katıldığı bu yarışlara ilk kez katılmanın verdiği acemilikle 52 Avrupa şehir arasından 17. olduk. Telefona yüklenen bir programla gerçekleşen bu sistemde ilk yılın acemiliği ile pek çok vatandaşımız bisiklet kullandığı halde sisteme dahil olamadı. Önümüzde ki yıl daha büyük kampanyalarla bu eksikliği de giderek daha üst sırlarda yer alacağımızdan hiçbir kuşkumuz yok" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner12