Toroslar Belediyespor 3. Lige Çıkma Maçını Kaybetti

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin'i 3. ligde temsil etmeyi çok istediklerini ancak, son maçta bu şansı ellerinden kaçırdıklarını söyledi.

Toroslar Belediyespor 3. Lige Çıkma Maçını Kaybetti

Türkiye Bölgesel Amatör Lig 5. Grubu lider tamamlayarak 3. Lige çıkmak adına play-off maçı oynamaya hak kazanan Toroslar Belediyespor, finalde Kayseri Şekerspor'a 2-0 mağlup olarak bu şansını kullanamadı. Tek maç üzerinden oynanan müsabaka Aksaray'da Atatürk Stadı'nda oynandı. Maçı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile eşi birlikte izlerken, taraftarları da 3. Lig yolundaki son 90 dakikada Toroslar Belediyespor'u yalnız bırakmadı. Maçın ilk dakikalarından itibaren kendisini gösteren yağış maçı olumsuz etkilerken, rakip takımın geliştirdiği ataklarda kalesinde 2 gol gören Toroslar Belediyespor sahadan 2-0 yenik ayrılarak, 3.lige yükselme şansını kaybetti. Bu sonuçla birlikte Kayseri Şekerspor 3. Lige yükselen taraf oldu.

Maç sonrası bir açıklama yapan Başkan Tuna, uzun lig maratonunun ardından son 90 dakikada kaybedilen 3. Lig vizesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. Futbolun 3 ihtimalli bir oyun olduğuna işaret eden Tuna, Mersin'i 3. Ligde temsil etmeyi çok istediklerini ancak, son maçta bu şansı ellerinden kaçırdıklarını dile getirdi. Asıl hedeflerinin gençleri spora teşvik etmek olduğunun altını çizen Tuna, "Centilmence müsabaka ve centilmen taraftar bilinciyle güzel bir sezon geçirdik. Gönül isterdi ki, 3. Lige yükselerek kentimizi temsil edelim. Ama futbolun 3 ihtimalli bir oyun olduğu gerçeğini bir kez daha gördük" dedi.

Lig süresince takımlarını destekleyen başta taraftar olmak üzere Mersin basın camiasına da teşekkür eden Tuna, "Teknik heyetimiz başta olmak üzere futbolcularımıza, takımımızı şu ana kadar destekleyen taraftarlarımıza, spor basını camiamıza ve tüm Mersinlilere teşekkür ediyoruz. Toroslar Belediyesi'nin gençleri yararlı faaliyetlerde bulunarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla büyük önem verdiği sportif faaliyetler ve spor tesisleri yapımı aralıksız devam edecektir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER