Büyükşehir'den serinleten ikram

Büyükşehir belediyesi haftada bir gün izni olan 65 yaş üstü vatandaşlara 4 noktada toplam 4 bin adet limonata dağıttı. Büyükşehir'den serinleten ikram

Büyükşehir'den serinleten ikram

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü yurttaşların dışarıya çıktığı tek gün olan pazar gününde limonata ikramında bulundu.

Kent genelinde 4 bölgede toplam 4 bin adet limonata ikramında bulunan Büyükşehir bünyesinde görev yapan ekipler, tüm günü evde geçirdikleri için bunalan yurttaşlarla hem sohbet etti hem de sıcak havada içlerini ferahlatan limonata ile onları mutlu etti. 65 yaş ve üstü yurttaşlar, Büyükşehir’in çiçeklerle bezediği sahilde, park ve bahçelerde güzel havanın tadını limonata yudumlayarak çıkardı.

Tarsus Kültür Park yarenlik alanı, Mersin Atatürk Parkı, Adnan Menderes sahili Özgecan Aslan Barış meydanı ile Mezitli sahilinde aynı anda başlayan ve toplam 4 bin adet limonata ikramında bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan ekipler, tüm günü evde geçirdikleri için bunalan yurttaşlarla hem sohbet etti hem de sıcak havada içlerini ferahlatan limonata ile onları mutlu etti. Belirlenen her noktada bin adet olmak üzere toplamda 4 bin adet limonata dağıtımı yapan ekipler, 65 yaş ve üstü yurttaşların yanı sıra isteyen herkese ikramda bulundu.

65 yaş ve üstü yurttaşlar limonata ile güzel havanın tadını çıkardı

Emekli Ahmet Erdil, Koronavirüs salgını sebebiyle uzun zamandır dışarı çıkamadığını belirterek, “Bugün evden biraz uzaklaştım, sahil boyunca hava aldım. Sizlerle karşılaştık. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dağıtmış olduğu limonatadan aldım, teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden şahsen memnunum. Böyle devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

“Yapılan işler gayet güzel, memnunuz”

Sahili bisikletiyle turlayarak izin gününün tadını çıkaran 25 senelik emekli Astsubay Hasan Altınok da limonata ikramından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Altınok, “Üç aydır evdeyiz. Şahsi ihtiyaçlarımızı konu komşu görüyor. Şöyle bir çıktık, deniz havası, sahil havası alalım dedik. Teşekkür ederiz Vahap Bey’e. Yapılan işler gayet güzel, memnunuz” diye konuştu.

Yürüyüşe çıktığını, limonata ikramı olduğunu görünce geldiğini söyleyen emekli öğretmen Sebahat Kaya, “Büyükşehir Belediyesi’nden memnunuz. Koronavirüs dolayısıyla da evdeyiz. Dışarı çıkıp alışveriş yapamıyoruz. İlk zamanlar tanıdıklar alışverişimizi yaptılar ama şimdi hafta sonu açık olursa çıkıp alışverişimizi yapıyoruz” İfadelerine yer verdi.

“Belediyemiz’den memnunuz, sahilimiz daha da güzelleşiyor”

75 yaşındaki emekli öğretmen Turan Kaya da güzel havanın tadını yürüyüş yaparak çıkaranlardan. 30 yıldır Mersin’de oturduklarını belirten Kaya, “Belediyemiz’den memnunuz, sahilimiz daha da güzelleşiyor. Tabii 1 gün bize yetmiyor. Sıkıcı oluyor, yorucu oluyor. Herkes sokaktayken emekliler evde kalıyor. İnşallah bu duruma bir çare bulunur” dedi.  

Büyükşehir'den serinleten ikram

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner30