Çileyi büyükşehir bitirecek

BÜYÜKŞEHİR, Koramşalı mahallesinin 13 kilometrelik grup yoılunu hem genişletti, hem iyileştirdi. Çileyi büyükşehir bitirecek

Çileyi büyükşehir bitirecek

ÜRETİCİLERİN EMEKLERİ YOL ŞARTLARINDAN DOLAYI KAYBA UĞRAMAYACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorunsuz bir ulaşım ağı yaratmak için kent genelinde olduğu gibi ilçelerde de yürüttüğü çalışmalara devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, Erdemli İlçesi’nin 900 rakımlı Aslanlı, Koramşalı ve Çerçili mahallelerini birbirine ve ilçe merkezine bağlayan grup yolunda yol genişletme ve asfaltlama çalışması gerçekleştiriyor. 1963 yılından bu yana şartları iyileştirilmeyen 13 kilometrelik yolda gerçekleştirilen çalışma sayesinde geçimini tarım ile sağlayan üreticiler artık şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayacak. Büyükşehir, özellikle tarım bölgelerindeki ekonomik açıdan kalkınmanın önünde bir de yollar engel olmasın diye çalışmalarını hızlandırıyor.

Mahalle sakinlerinden Şaban Egeli, mahalle yolunun genişletilmesinden, şartlarının iyileştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yollar insanları, sevdaları, hasretleri bağlar. İnşallah bu yol bizi sevdiklerimize bağlayacak. Bu hizmetleri yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e, emeği geçen tüm insanlara köyümüz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir, özellikle tarım bölgelerindeki ekonomik açıdan kalkınmanın önünde bir de yollar engel olmasın diye çalışmalarını hızlandırıyor. Bölgede devam eden yol yapım çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de yerinde incelemiş, “Kilometrelerce yol yapmak değil yolu nasıl yaptığınız önemli. Biz bu dönemde bunu önemsiyoruz. Kantite ama bir de kalite. Çok fazla yol yapma gayreti içindeyiz ama kaliteli yol yapma gayreti içindeyiz” açıklamasında bulunmuştu.

3 mahalleyi birbirine bağlıyor

Büyükşehir Belediyesi, geçimini tarım ile sağlayan üreticilerin yaşadığı kırsalda yolların yapımına ve iyileştirilmesine hızla devam ediyor. Ekipler, Erdemli İlçesi’nin Aslanlı, Koramşalı ve Çerçili mahallelerini birbirine ve ilçe merkezine bağlayan 13 kilometrelik yolun 10 bin 500 metrelik kısmında genişletme çalışması gerçekleştirdi.  Çift kat asfalt kaplama çalışmaları devam eden yol Temmuz ayının sonuna kadar tamamlanmış olacak.

Koramşalı Mahalle Muhtarı Hasan Kurt, yolun daha önce çok dar olduğunu ve iki aracın yan yana geçemediğini belirterek, “Aslanlı, Koramşalı Mahallesi ve Koramşalı Mahallesi’nden itibaren Çerçili Mahallesine kadar 13 km civarında yolumuz hem genişledi hem de asfalt yapımı devam ediyor. Tarım yönünden yolumuz, mahallemiz ve diğer mahalleler adına gerçekten çok önemli” dedi. Başlıca gelir kaynaklarından en önemlisinin kiraz olduğunu, ilk turfanda kirazın bölgede yetiştiğini ve Mersin Hali’ne gönderildiğini söyleyen Kurt,  “Ürünlerimiz şu anda en kısa zamanda gideceği yere ulaşıyor. Giderken mahsullerimiz zarar görmüyor, tozdan kurtuldu. Ben bu konuda bize yardımcı olan başta Başkanımız Vahap Seçer Bey’e ve çalışanlara mahallem adına, şahsım adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Çileyi büyükşehir bitirecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER