Başbakan Mersin'e geliyor

Mersin Ak Parti ilçe kongrelerini tamamlamasının ardından şimdi de İl Kongresini yapacak. AK Parti Mersin İl Kongresi için geri sayım başlarken, kimin aday gösterileceği konusunda belirsizlik sürüyor. İl Başkanı Mekin Merter Salt'ın adaylık için Genel Merkez’den yetki aldığı biliniyor.

Başbakan Mersin'e geliyor

AK Parti Genel Merkezi'nden edinilen bilgilere göre, 4. Olağan AK Parti Mersin İl Kongresi ve Mersin’de Toplu açılış yapmak için Teyfik Sırrı Gür Stadyumuna 16 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 14.00 sıralarında geleceği kesinlik kazandı. Başbakan Erdoğan'ın da isteği doğrultusunda Mersin İl Kongresi'nin 16 Haziran'da yapılmasına karar verildi. Bu arada kongreye her hangi bir sağlık veya benzeri bir engel çıkmaması halinde Başbakan Erdoğan'ın da kongreye katılacağı öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın 20 il kongresine katılma kararı aldığı ve bu illerden birinin de Mersin olduğu kaydedildi.

Başbakan Erdoğan, son 10 yılda 7. kez Mersin'e gelecek. 16 Haziran’da düzenlenecek Ak Parti İl Kongresi’ne katılması kesinleşen Başbakan Erdoğan’ın programı ise henüz açıklanmadı. Şu ana kadar Mersin Ak Parti İl Başkanlığına adaylığını açıklayan iki isim var, "Mustafa Akgül" ve "İrfan Çöllüoğlu".

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER