'aşk-I Memnu' Operası Mersinlilerle Buluştu

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Halit Ziya Uşaklıgil'in ünlü aşk romanından esinlenerek şair Tarık Günersel tarafından operaya uyarlanan 'Aşk-ı Memnu' operasını Mersinli sanatseverlere sundu.

'aşk-I Memnu' Operası Mersinlilerle Buluştu

Figen Kocakaya rejisiyle Mersin Kültür Merkezi'nde sahnelen 'Aşk-ı Memnu' operasını, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Akdeniz Oyunları Koordinatörü Taha Aksoy ile Mersinli sanatseverler izledi.

Selman Ada'nın eşsiz müzik ve aryalarıyla bir başyapıt niteliği taşıyan ve librettosunu Tarık Günersel'in yazdığı 'Aşk-ı Memnu' operasının orkestra şefliğini, eserin bestecisi Ada'nın yanı sıra Caner Ruhselman ve Aytuğ Ülgen dönüşümlü olarak yaptı. İzleyenlere tam bir seyir zevki yaşatan opera, sanatseverlerden tam not alarak dakikalarca alkışlandı. Operanın sonunda ise Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, kuliste sanatçılarla bir araya gelerek onları tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER