Yangından Kur’an-ı Kerim Zarar Görmedi

Küle Dönen Evde Bir Tek Kur’an-ı Kerim Zarar Görmedi

Yangından Kur’an-ı Kerim Zarar Görmedi

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarında Ramazan Aydın’a ait 2 katlı ev yandı. Küle dönen evde bulunan Kur’an-ı Kerimlerin zarar görmediği ortaya çıktı.

Antalya Manavgat’taki orman yangınları, bazı yerleşim yerlerini de etkiledi. Yangından etkilenen bölgelerden olan Aşağıışıklar Mahallesi’nde, işitme engelli olan ve cihazla iletişim kurabilen Ramazan Aydın’a ait olan 2 katlı müstakil ev yanarak tamamen küle döndü. Yangında küle dönen evde bulunan Kur’an-ı Kerimlere ise hiçbir şey olmadığı görüldü.

“BİR TEK KUR’AN-I KERİMLER YANMADI”
Yanan evini görünce tek temennisinin Kur’an-ı Kerimlerin yanmamış olması olduğunu söyleyen işitme engelli afetzede Ramazan Aydın, “Çarşamba akşamı arkadaşımla birlikte Çolaklı’daki yangına su götürmek için gittik. 00.00 gibi eve döndük. Yattıktan sonra koku gelmeye başladı. Saat 02.00 gibi babam beni aradı. Yangın var dediler. Baktık buraya doğru geliyor, bahçenin arkasında 300’e yakın tavuk ve keçilerimiz vardı onları bir arabaya bindirdik ve bölgeden uzaklaştık. Canımızı zor kurtardık.

Daha sonra evimin olduğu yere geldik. İtfaiye araçlarını gördüm. Evim yanıyordu. Söndürdüler, zor girdim eve baktım hiçbir şey kalmamış. Her şey yanmış. Evi geziyordum, İnşallah Kur’an-ı Kerim’ler yanmamıştır dedim. Bir baktım gerçekten yanmamış. Bir tanesi bile yanmamış. Evimin içerisinde hiçbir şeyim kalmadı, kül oldu. Bir tek Kur’an-ı Kerim’ler yanmadı” ifadelerini kullandı

Kaynak İslam ve İhsan 
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30