Maskesiz Sokağa çıkmak yasak

Koronavirüse salgınına karşı Tüm ülkemizde önlemler büyük bir titizlikle alınmaya devam ederken. Bununla birlikte 19 ilimizde sokağa maskesiz çıkılmak yasaklandı.

Maskesiz Sokağa çıkmak yasak

Salgında maske kullanımı gün geçtikce daha da önem arz etmeye başladı. Kişilerin kendilerini koruması ve daha önemlisi etrafındaki diğer insanların cangüvenliğinin önlenmesi  amacıyla maske takılması hayati derecede önem kazandı.

 Türkiye'de maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 10 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

19 İLDE YASAKLANDI

AdıyamanAfyonkarahisarAydınBalıkesirBartınDenizliDüzceKastamonuMuğlaKarabükSakaryaKırklareliBurdurSiirtRizeKayseriTunceliKırıkkale ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Bu kararlarını duyururken sosyal mesafe kuralına da dikkati çeken kurullar, maske kullanımının yanı sıra sosyal mesafe kuralının da önemi üzerinde durdu.Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 10 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana gibi kentlerde de insan yoğunluğunun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner30