Bombardıman altında yardım seferberliği

Suriye-Halep'te sıfır noktasında oldukça zor şartlarda mazlumlara yardımlar ulaştırıldı. İHH ekibi tarafından çekilen 7 dakikalık görüntü savaş bölgesinde yaşanan vahşeti gözler önüne serdi.

Bombardıman altında yardım seferberliği

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

GALERİ İÇİN TIKLAYIN

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, Halep'te savaşın yoğun bir şekilde sürdüğü sıfır noktasındaki sivillere yardımlar ulaştırdı. Bombardıman ve kurşun yağmuru altında yapılan yardım seferberliği bölgedeki zulmü gözler önüne serdi.

Esed'in ordusunun yağdırdığı bombalarla harabeye dönen evlerin yıkık duvarlarından geçerek yürütülen yardım seferberliği saniye saniye kaydedildi.

Bomba ve kurşun sesleri altında karanlık dehlizlerden ve dar sokaklardan geçerek yapılan tehlikeli yolculuk, sonunda götürülen erzaklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Keskin nişancıların, özellikle çocukları ve kadınları hedef aldığı bölgelerde yaşayan ve açlıkla mücadele eden halka, pirinç, yağ, makarna ve mercimek gibi gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıtıldı.

Yardım götüren ekip, bombalara ve keskin nişancı ateşine maruz kalmamak için eğilerek geçtiği binaların hiç bir askeri vasfı olmayan tamamen sivillerin yaşadığı evler olduğu görülüyor.

Neredeyse bombalanmamış binanın bulunmadığı Halep'te gidecek yerleri olmayan binlerce insan bomba sesleri altında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Halep'teki yaklaşık 6 milyon insanın acil olarak temel gıda başta olmak üzere yaşam malzemelerine ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER