Başbakan Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde açıklanan verilerin, işsizlikle mücadelede önemli mesafeler alındığını, işsizliğin düşüş eğiliminde olduğunu ve istihdamın arttığını net bir şekilde ortaya koyduğunu belirterek, "İnanıyorum ki, geçtiğimiz haftalarda atamalarını gerçekleştirdiğimiz iş ve meslek danışmanlarının yanı sıra, açıklamış olduğumuz Yeni Teşvik Uygulama Sistemi, işsizliğin azaltılmasına ve istihdamın artırılmasına önemli bir katkı sağlayacaktır" dedi.

Başbakan Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Başbakan Erdoğan, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensupları olduklarını belirterek "Hükümet olarak, kendi gelenek, kültür ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla, milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana emekçilerimizin, tüm çalışan kesimin yanında olduk. "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin' anlayışını benimsemek suretiyle, emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük; sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halinde emekçilerimizin sorunlarının çözümü için çalıştık" dedi. Başbakan Erdoğan mesajına şöyle devam etti:

"Emekçimizi, emeklimizi, memurumuzu, işçimizi enflasyona ezdirmedik; çıkardığımız kanunlarla, yaptığımız yeniliklerle geçici işçi statüsündeki vatandaşlarımızı kadro sahibi yaptık; işsizlikle aktif mücadele yürüttük, istihdamı artırmak için de azami çaba harcadık. Ne mutlu ki, son günlerde açıklanan veriler, işsizlikle mücadelede önemli mesafeler aldığımızı, işsizliğin düşüş eğiliminde olduğunu ve istihdamın arttığını net bir şekilde ortaya koymaktadır. İnanıyorum ki, geçtiğimiz haftalarda atamalarını gerçekleştirdiğimiz iş ve meslek danışmanlarının yanı sıra, açıklamış olduğumuz Yeni Teşvik Uygulama Sistemi, işsizliğin azaltılmasına ve istihdamın artırılmasına önemli bir katkı sağlayacaktır."

Bu inançla, 2008 yılında "Emek ve Dayanışma Günü", 2009 yılında ise resmi tatil ilan ettikleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanmasını dilediğini belirten Başbakan Erdoğan, "Bu anlamlı günün tüm emekçilerin hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün olması temennisiyle, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER